Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 13 maja 2013 
    

TDK prezentuje pierwsze dyski SSD z kontrolerem GDDriver RS4


Autor: Wedelek | źródło: Softpedia | 07:42
(2)
Firma TDK dołączyła do grona producentów kontrolerów dla dysków SSD ze swoim układem GBDriver RS4, który trafił do nowych dysków tego producenta, dedykowanych dla rozwiązań przemysłowych – bankomaty, urządzenia medyczne, telekomunikacyjne i wszelkiego rodzaju maszyny produkcyjne. Nowy kontroler potrafi zarządzać pamięciami NAND Flash typu MLC i SLC, wykonanymi w 1x i 2x nm procesach litograficznych, o łącznej pojemności do 1TB. Opisywany układ potrafi zabezpieczyć dane zgromadzone na dysku z wykorzystaniem 128-bitowego algorytmu AES, obsługuje funkcje SMART, a dzięki nowemu algorytmowi zapisu danych TDK zużycie komórek pamięci jest bardziej równomierne.

To zaś pozytywnie wpływa na żywotność dysku, co jak wiadomo jest największą bolączką dysków SSD i co gorsza im niższy proces litograficzny, tym mniejsza ilość cyklów zapisu/odczytu, jaka może być wykonana na komórce, nim zaczną się pojawiać błędy.

Pierwsze dyski SSD TDK o symbolu SDG4A z kontrolerem GDDriver RS4 zostały zbudowane na bazie pamięci NAND Flash eMLC, o łącznej pojemności od 64GB do 512GB i mogą się pochwalić transferami na poziomie 180MB/s w przypadku odczytu i 130MB/s dla zapisu danych.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Szybkosci dzialania dysku nie powalaja (autor: VP11 | data: 13/05/13 | godz.: 08:39)
    moze cena bedzie adekwatna do wydajnosci, czyli bardzo niska.

  2. ... (autor: reev | data: 13/05/13 | godz.: 11:21)
    prędkości ok, bo w tym segmentach raczej one wystarczą, tu bardziej chodzi o żywotność.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.