Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 13 maja 2013 
    

Oficjalny debiut platformy serwerowej AMD Open 3.0


Autor: Wedelek | źródło: AMD | 20:35
(2)
Firma AMD wprowadziła na rynek nowy standard projektowania płyt głównych dla komputerów klasy serwer o nazwie Open 3.0 (poprzednio znana jako "Roadrunner"). Zdaniem producenta z Sunnyvale nowy standard sprawi, że przyszłe serwery będą lepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, a nie tak jak obecnie, gdzie część funkcji nie jest potrzebna i niepotrzebnie zwiększa koszty implementacji. Platforma Open 3.0 bazuje na procesorach z rodziny Opteron 6300, z rdzeniami Piledriver, które są montowane w nowej płycie głównej, występującej w kilku wariantach.

To właśnie owa płyta główna o wymiarach 40,64 x 42,41 cm, spełniająca nowe wytyczne jest w tym momencie najważniejszą zmianą, jaką poczyniło AMD. Chodziło bowiem o to, by "odchudzić" ją z wszelkich, niepotrzebnych elementów, które mogą być dodane w formie kart rozszerzeń. Całość ma się charakteryzować budową modułową, a każde kolejne elementy będzie można łatwo dodawać, rozbudowując komputer w nieskończoność, w zależności od naszych potrzeb. Nowa płyta główna AMD będzie wyposażona w podstawkę dla dwóch procesorów, i będzie ją można zamontować w obudowach 1U, 1.5U, 2U lub 3U.

Opisywany produkt jest wyposażony w sześć portów SATA, maksymalnie cztery porty PCI-Express, do 24 slotów na moduły pamięci RAM, złącza dla dodatkowych modułów oraz dwa porty USB. Nowa platforma AMD trafi do sprzedaży przed końcem pierwszego kwartału bieżącego roku. Podobne rozwiązanie wprowadzi do swojej oferty Intel, ale w jego przypadku mamy do czynienia z nieco inną filozofią tego, jak taka platforma powinna wyglądać.

Frank Frankovsky z fundacji Open Compute twierdzi, że platforma Open 3.0 "to realizacja misji Open Compute Project przycięcia konwencjonalnej infrastruktury obliczeniowej. To co jest dla mnie naprawdę ekscytujące, to fakt jak Open Compute Project zainspirował firmę AMD i specyficznych konsumentów by wspólnie zaimplementować te bezpretensjonalna filozofie w płytach głównych, które idealnie spełniają ich wymagania."

"Byliśmy zaangażowani w Open Compute Project już na bardzo wczesnym etapie, ponieważ już wtedy dostrzegaliśmy zapotrzebowanie na proste w budowie, sprawne energetycznie serwery," powiedział Suresh Gopalakrishnan, wiceprezydent i główny manager w dziale Server firmy AMD. "Naszym celem jest ograniczenie niezbędnych kosztów i zużycia energii centrów danych przy zwiększeniu ich wydajności i elastyczności - wierzymy, ze platforma AMD open 3.0 realizuje ten cel."


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. słuszne podejście AMD (autor: Qjanusz | data: 13/05/13 | godz.: 22:31)
    w serwerach liczy się performance per watt. AMD wiedząc że nie może przebić się wzrostem performance, obniża watt.

    Poza tym, firma staje się jeszcze bardziej open, co z reguły jest dobrze postrzegane przez rynek i inwestorów.


  2. @2... (autor: loccothan | data: 14/05/13 | godz.: 03:00)
    Zgadzam się z tobą, drugą sprawą jest LinuX i Programy Open optymalizowane pod wszystkie Procesory a nie jak 40% oprogramowania na Windows które jest Intel Friendly Only !! Gdzie są takie babole jak intel Core duo bardziej wydajny od AMD 6350 lol. Druga sprawa to coraz szersze zainteresowanie deweloperów platformą AMD i Optymalizowanie kodu nie tylko pod Intel HT ale również pod Moduły AMD co teraz nabiera rozpędu ponieważ Konsole Next-Gen są w pełni Platformami AMD ! moim zdaniem jako Analityka jest faktem że bardziej przyszłościowy jest System Oparty stricte na AMD ponieważ wszystkie nowe tytuły, które ukażą się do końca bierzącego roku będą wspierały Architekturę Modułową AMD i Radeon GCN DX11.1 ( Watch Dogs i BattleField 4 to niektóre z nich).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.