Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 16 maja 2013 
    

Tablet Casio na Androdzie dla rozwiązań korporacyjnych


Autor: DYD | 13:17
(5)
Firma Casio wprowadza na rynek swój pierwszy 10-calowy tablet oparty na Androdzie 4.0.3, przeznaczony dla biznesu, z funkcjami głównie nastawionymi na bezpieczeństwo danych, wytrzymałość i wieloletnie wsparcie techniczne produktu. VT/N500 jest odporny zarówno na upadek z wysokości 1 metra, jak i na zewnętrzne oddziaływania mechaniczne i atmosferyczne, zawiera technologie kart zbliżeniowych NFC oraz kart SAM, które mają zwiększyć bezpieczeństwo wrażliwych danych znajdujących się na tablecie lub poprzez niego w sieci firmowej. Cena jednak nie będzie niska.

Zintegrowany moduł zapisu i odczytu dla kart NFC może być wykorzystany do bezpiecznego uwierzytelniania i zapobiegania nielegalnemu dostępowi. Może chronić przed kradzieżą poprzez aktywny czujnik ruchu wraz z głośnym dźwiękiem urządzenia sygnalizacyjnego. Dopełnieniem koncepcji bezpieczeństwa jest wejście na kartę SAM, która zapewnia szyfrowanie poufnych danych.

VT/N500 cechuje się wytrzymałą obudowa, waży 780g. i posiada klasę ochrony IP54 (kurz i odporność na zachlapania), chroni urządzenie przed jakimikolwiek uszkodzeniami podczas upadku z wysokości 1m. Zakres temperatur w jakich urządzenie jest odporne na bezawaryjne działanie wynosi od -20 do +50°C. Z kolei litowy 700mAh akumulator, który zapewnia pracę tabletu do 12 godzin, umożliwia bezprzewodowe ładowanie i może być zastąpiony w każdej chwili, przez drugi, dołączony do tabletu akumulator. Tablet wyposażono w dwa klawisze (A i B) do zaprogramowania najczęściej używanych funkcji, w celu szybkiego ich wywołania.


Biznesowe tablety Casio posiadają 1,5 GHz Dual Core, 1Gb RAM i 16 GB ROM i są dostarczane z systemem operacyjnym Android 4.0.3. Do dyspozycji użytkownika jest moduł GPS oraz różne czujniki przyśpieszenia, położenia i otoczenia (światło), a także mikrofon i głośnik. Komunikacja tabletu może odbywać się za pośrednictwem złącza HDMI, USB, SD/micro SD lub bezprzewodowo przez Bluetooth i Wi-Fi (802.11 n, b, g)oraz za pośrednictwem 3G WWAN (UMTS / HSPA). Dodtykowy ekran pozwala na wprowadzanie danych zarówno za pośrednictwem dotykowego panelu "Finger touch" oraz za pośrednictwem elektromagnetycznego pióra, które może być używane również do podpisów na wyświetlaczu.

Producent podaje, że gwarancja na produkt wyniesie 3 lata a serwis będzie utrzymywany co najmniej 5 lat po zakończeniu produkcji, więc oferuje łącznie 8 lat wsparcia dla produktu. Dostępne mają być na początku dwa modele: wersja z 3G i bez w cenie odpowiednio około 1300 Euro i 1000 Eruo (ceny netto).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ta opaska na rękę to świetna sprawa, jak w kamerach :) (autor: Sławekpl | data: 16/05/13 | godz.: 14:24)
  ale cena ... sic!!!

 2. cena (autor: RusH | data: 16/05/13 | godz.: 19:28)
  bo to nie jest to wgrywania foci na bookfejsa tylko do np inwentaryzacji magazynu czy przeciskania sie miedzy ciezkim sprzetem na budowie

 3. RusH no patrz, a ja myślałem, że ten uchwyt to do (autor: Sławekpl | data: 16/05/13 | godz.: 19:49)
  lansowania się na przystanku tramwajowym :P

 4. Dobre dla maklerów, (autor: CharlieBrown | data: 16/05/13 | godz.: 20:51)
  nie musieliby siedzieć przy stacjonarkach.

  Inwentaryzacja z takim urządzeniem to tylko jeśli byłyby fotki 3d i szczegółowy opis inwentaryzowanych produktów.

  i jeszcze jedno 1 Gigabit RAM'u i 16 GigaBajtów ROM'u???


 5. 700mAh? (autor: Dabrow | data: 16/05/13 | godz.: 21:57)
  nie ucięło jednego zera? (-;

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.