Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 21 maja 2013 
    

Fractal Design publikuje listę zasilaczy kompatybilnych z Haswellami


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 09:32
(3)
Jakiś czas temu Intel wywołał gorącą dyskusję związaną z nowymi wymaganiami stawianymi zasilaczom, które mają dostarczać energię procesorom z rodziny Haswell. Okazało się bowiem, że niektóre, starsze jednostki nie będą w stanie sprostać nietypowym wymaganiom producenta z Santa Clara, który wprowadzając stan głębokiego uśpienia C7 zignorował zalecenia standardu ATX v2.3. Wspomniany standard wymaga, by zasilacze na linii +12V poprawnie obsługiwały natężenia od 0,5A wzwyż, ale Intel zdecydował, że to za dużo i żąda by jednostki PSU radziły sobie z natężeniem na poziomie 0,05A, czyli 10-krotnie niższym.

Niektóre zasilacze mogą jednak w takich warunkach działać niepoprawnie, np. uznając, że komputer został wyłączony odetną zasilanie. W związku z tym część użytkowników będzie musiała albo zmienić zasilacz, albo pogodzić się z utratą niektórych funkcji Haswelli, związanych z niższym poborem energii w spoczynku i wyłączyć w BIOS/UEFI obsługę stanów C6 i C7.

Firmy Fractal Design i Thermaltake postanowiły ułatwić wybór zasilacza użytkownikom, którzy nie chcą tracić profitów płynących z obsługi stanów C6 oraz C7 i umieściły na swoich stronach internetowych listę zasilaczy, które są w stanie sprostać wyśrubowanym wymaganiom Intela. 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Moze to i dobrze ze zajeli sie zasilaczami (autor: rookie | data: 21/05/13 | godz.: 10:24)
    Ale powinni tez naciskac na producentow, by sprawnosc zasilaczy wynosila ponad 85%. Forowane na standard ''80 plus'' nie zostalo zaakceptowane przez wiekszosc producentow, szczegolnie azjatyckich...

  2. rookie (autor: Markizy | data: 21/05/13 | godz.: 13:27)
    większym problem jest to ile komputer pobiera prądu gdy jest wyłączony, jak ostatnio sprawdzałem było to coś koło 12W. Tak że te 0,5A przy 12V i tak daje polowe tej wartości, bo obniżce będzie 20 razy mniej.

  3. Haswell (autor: Conan Barbarian | data: 21/05/13 | godz.: 17:00)
    Procesor nowoczesny aż za bardzo, co pociąga za sobą wymianę zasilacza. Gdybym miał zamiar zakupić ten procek, to odczekałbym minimum 3 miesiące, aby sprawa była jasna i nie było zaskoczenia w stylu H67/P67. Zazwyczaj czekam pół roku i nigdy jeszcze na takim podejściu źle nie wyszedłem.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.