Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 21 maja 2013 
    

Lista zasilaczy Thermaltake kompatybilnych z procesorami Haswell


Autor: Zbyszek | źródło: Thermaltake | 16:24
Thermaltake to kolejny z producentów zasilaczy komputerowych, który po Fractal Design zaprezentował listę swoich zasilaczy kompatybilnych z nowymi procesorami Intel Core czwartej generacji (nazwa kodowa Haswell), które trafią na rynek w przyszłym miesiącu. Jak wiadomo, jedną ze zmian wprowadzonych w nowych procesorach jest znaczne zmniejszenie ilości energii pobieranej w trybie IDLE, osiągane m.in. dzięki zaopatrzeniu procesorów we własny zintegrowany regulator napięcia oraz dodatkowe głębokie stany uśpienia C6 i C7.

Z tego powodu Intel zaleca, aby zasilacze w pełni poprawnie pracowały z obciążeniem linii +12V na poziomie zaledwie 0,05A, czyli 10-krotnie niższym niż wymaga od nich standard ATX v2.3. Niektóre jednostki nie będą jednak w stanie sobie z tym poradzić, np odcinając zasilanie w momencie tak dużego spadku obciążenia uznając, że komputer został wyłączony. W związku z tym część użytkowników będzie musiała albo zmienić zasilacz, albo wyłączyć w BIOS/UEFI stany uśpienia C6/C7 procesorów Haswell, kosztem rezygnacji z dodatkowych oszczędności energii w trybie IDLE.

Lista zasilaczy w pełni kompatybilnych z procesorami Intel Haswell przedstawiona przez Thermaltake obejmuje łącznie 20 jednostek o mocy od 600 do 1500W, należących do serii Toughpower, Toughpower XT i Toughpower Grand oraz Smart M i Evo Blue 2.0.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.