Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 4 czerwca 2013 
    

GeForce GTX 770 Poseidon z hybrydowym układem chłodzenia


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 10:30
Asus zaprezentował swoją nową, autorską odmianę karty GeForce GTX 770 o nazwie Poseidon, która jest częścią rodziny ROG (Republic of Gamers). To co wyróżnia ten model na tle konkurencji, to nietypowy układ chłodzenia, który stanowi swoistą hybrydę układu chłodzenia cieczą oraz powietrzem. Wszystkie najważniejszy elementy zostały tutaj przykryte przez blok wodny połączony z aluminiowym radiatorem, chłodzonym przez tradycyjny wentylator. To dość nietypowe rozwiązanie może pracować samodzielnie lub w zespole z zamontowanym w naszym PC systemem chłodzenia cieczą.

Oczywiście po „zwodowaniu” karty odnotujemy znaczne obniżenie temperatur, więc większość jej użytkowników z pewnością skorzysta z tej opcji.

Sam akcelerator to już typowy GeForce GTX 770, wyposażony w GPU GK104-425 A2 z 1536 procesorami strumieniowymi, 128 jednostkami TMU i 32ROPami, któremu towarzyszy pamięć RAM typu GDDR5 o pojemności 2GB i z interfejsem 256-bit. Za zasilanie odpowiada 6+2-fazowa sekcja, która energię pobiera z dwóch, 6-pinowych wtyczek zasilania.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.