Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 4 czerwca 2013 
    

Dell XPS 11, czyli kolejne połączenie ultrabooka i tabletu


Autor: Wedelek | źródło: HotHardware, Next Power Up | 11:17
Producenci komputerów PC wciąż poszukują idealnego konsensusu pomiędzy tabletem internetowym, a tradycyjnym laptopem. Jedni tworzą tablety z doczepianą klawiaturą, a inni stawiają na laptopy z obracaną o 360 stopni matrycą. Ten drugi pomysł postanowił wykorzystać Dell, konstruując model XPS 11, ale tym razem obracać będzie się cały ekran wraz z ramkami, a nie tylko jego sama matryca, jak to było we wcześniejszych modelach tego producenta. Opisywane urządzenie otrzymało jeden z procesorów Intela z serii Core i5 (Haswell), dysk SSD, oraz 11,6-calową matrycę IPS o rozdzielczości 2560x1440 pikseli.

Ekran modelu XPS został pokryty szkłem Gorilla i otrzymał digitizer, dzięki czemu można będzie go obsługiwać za pomocą rysika. W opisywanym modelu Dell zastosował czujnik, który po wykryciu obrotu ekranu o więcej niż 180 stopni wyłączy klawiaturę, co zapobiegnie przypadkowemu aktywowaniu tych przycisków w trybie tabletu. Całość waży 1,13kg i charakteryzuje się grubością 15mm, a laptop działa pod dyktando Windowsa 8.


Dell XPS 11 z obracanym ekranem

A takiego rozwiązania do niedawna używał Dell

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.