Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 4 czerwca 2013 
    

Trzy płyty Asus ROG Maximus VI na układach Z87


Autor: DYD | 11:25
(2)
Po premierze procesorów Intel Haswell, Asus ogłosił trzy płyty główne opracowane z myślą o wymagających grach i entuzjastów podkręcania. Kolejna generacja serii Maximus (VI) cechuje się nowymi funkcjami oraz zupełnie nowym modelem Hero. Maximus VI Extreme charakteryzuje się dużym potencjałem podkręcania i pozwala na wiele możliwości konfiguracji. Maximus VI Gene w kompaktowym formacie microATX skierowana jest do entuzjastów wydajności w małych obudowach. Z kolei Maximus VI Hero to pełnowymiarowa ATX, którą ma wyróżniać przystępna cena.

Wszystkie trzy płyty główne z serii Maximus VI zostały zaprojektowane na podstawie badań i ekspertyzy firmy Asus oraz zespołu ROG. Użytkownicy otrzymują do dyspozycji nową wersję ROG UEFI BIOS, który umożliwia dokonywanie w łatwy sposób szczegółowych modyfikacji ustawień komputera. Wyposażono go w funkcję SSD Secure Erase, która umożliwia łatwe usuwanie danych i przywracanie wydajności SSD, bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Cyfrowy system zasilania Extreme Engine Digi+ III dba o stabilne dostarczanie energii do procesora i pamięci. Wspomagają go dławiki BlackWing 60A, kondensatory Black Metallic 10K oraz tranzystory NexFET, których wydajność kształtuje się na poziomie 90%. Poradzą sobie z najbardziej wymagającymi grami i overclockingiem. Wszystkie trzy płyty wykorzystują technologię RAMDisk, która zmienia do 80% pamięci RAM w szybki dysk działający z prędkością 10,000MB/s - ponad 20 razy szybciej niż SATA SSD. Warto również zwrócić uwagę na technologię 2-giej generacji T-Topology DRAM, która zapewnia wyższe taktowanie pamięci, nawet przy pełnym obciążeniu. Płyty Z87 firmy Asus wyposażono w technologię czterokierunkowej optymalizacji pracy, która pozwala na dostosowywanie ustawień komputera do aktualnych potrzeb użytkownika.

Do modelu ROG Maximus VI Extreme dołączona została konsola do monitorowania i overclockingu - OC Panel. Można zamontować ją w obudowie (pasuje do wnęki 5.25”) lub korzystać z niej zewnętrznie. Jako komponent wewnętrzny, OC Panel działa w trybie normalnym, wskazując na wyświetlaczu (2,6”) taktowanie procesora, temperaturę i prędkości wentylatorów. Jedno kliknięcie pozwala na przyspieszenie procesora lub wentylatora. Jako urządzenie zewnętrzne, OC Panel oferuje dużo zaawansowane opcje podkręcania. Wyposażony został w zintegrowane rozwiązania: Subzero Sense i VGA Hotwire, które monitorują systemy chłodzenia cieczą i szybko zmieniają napięcie w kartach graficznych na poziomie sprzętowym. Dodatkowo, w odpowiedzi na opinie entuzjastów, dodano również funkcje: Slow Mode i Pause Switch. Wszystkie ustawienia mogą być regulowane w czasie rzeczywistym.

Karta rozszerzeń mPCIe Combo II umożliwia niezwykle sprawne tworzenie nowych połączeń bez zajmowania gniazd PCI Express. Posiada wbudowany moduł 802.11ac Wi-Fi (standard sieci trzykrotnie szybszy, niż 802.11n) i Bluetooth 4.0. Złącze M.2 Next Generation Form Factor (NGFF) obsługuje najszybsze, ultracienkie dyski SSD.

Maximus VI Hero to debiut ROG w nowym segmencie rynku. Płyta w formacie ATX jest połączeniem starannie zaprojektowanej konstrukcji w stylu ROG i atrakcyjnej ceny. Powstała z myślą o użytkownikach DIY, dla których liczy się stosunek jakości do wydanej kwoty. Funkcje, o których warto wspomnieć przy tej płycie to: dźwięk SupremeFX, Sonic Radar, Intel Ethernet GameFirst II. Zachowano w niej charakterystyczne czerwono-czarne barwy i logo ROG przestawiające oko orła.
 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jest już info (autor: GL1zdA | data: 4/06/13 | godz.: 11:53)
    na temat Maximus VI Formula i Impact:
    http://www.anandtech.com/...-vi-formula-and-impact


  2. ... (autor: Winston Wolf | data: 14/12/13 | godz.: 23:54)
    seria ROG jest idealna dla graczy i dodatkowo dostajemy na nią dłuższą gwarancję

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.