Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 1 sierpnia 2002 
    

Toshiba i jej nowe dyski mobilne


Autor: Anitka | źródło: Alstor | 16:09
(2)
Toshiba zapowiada, że już we wrześniu na rynku pojawią się nowe dyski do notebook'ów Toshiby. Urządzenia o symbolu MK6022GAX mają podobne parametry jak model MK6021GAS, największą różnicą jest zwiększona do 5400 liczba obrotowa talerzy. Nowością jest też zastosowanie 16 MB bufora danych, dzięki czemu zwiększono znacznie prędkość startową dysku, a przez co przyspieszono transfer danych i działanie systemu. Spodziewana cena dysków dla odbiorcy końcowego to 1135 PLN netto. Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją.

Nowe dyski charakteryzuje szybki transfer danych, zgodny ze standardem Ultra DMA/100. Dzięki szybkiemu dostępowi do danych i cichej pracy, jaką gwarantuje zastosowanie łożysk olejowych, dyski nowej generacji zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niski pobór mocy (2,5 W w czasie pracy i 0,85 W w czasie spoczynku) i wysoka odporność na wstrząsy sprawiają, że są to rozwiązania nie tylko do notebook'ów, ale również do wszelkich przenośnych urządzeń, takich jak odtwarzacze MP3, drukarki, kopiarki, systemy telekomunikacyjne czy GPS.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hmmm (autor: bigfan-brak rejestracji | data: 2/08/02 | godz.: 01:20)
    Co to u licha takiego ta liczba obrotowa talerzy? Moze jednak nie tworzmy neologizmow jakichs dziwnych i poprzestanmy na stosowanej juz terminologii.

  2. Mała uwaga.. (autor: Artur_O | data: 2/08/02 | godz.: 14:22)
    Bufor 16MB nie jest w tych dyskach nowością. Od pół roku jest dostępna na rynku poprzednia seria: xx19GAX z również 16MB cache.

    Artur


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.