Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 20 czerwca 2013 
    

Nowe dyski SSHD Toshiby o grubości 7mm


Autor: Wedelek | źródło: Toshiba | 10:53
Toshiba powiększyła dziś swoją rodzinę hybrydowych dysków SSHD o nowy model, o symbolu MQ01ABFH, występujący w odmianach o pojemności 500GB i 320GB. Opisywane dyski od modelu MQ01ABDH, występującego w wersjach 1TB i 750MB, różnią się głownie cieńszą obudową - 7mm kontra 9.5mm. Pozostałe wymiary są charakterystyczne dla standardowych dysków w formacie 2.5-cala. Toshiba zapewnia, że opisywana generacja dysków SSHD jest znacznie wydajniejsza od poprzedniej i na dowód przytacza wyniki z testu przeprowadzonego w programie PCMark Vantage, w którym wersja 500GB osiągnęła wynik 20 tysięcy punktów.

Dyski SSHD stanowią połączenie tradycyjnych nośników HDD, wyposażonych w wirujące talerze, z SSD, zbudowanymi na bazie kości pamięci typu NAND Flash. W tego typu nośnikach większość danych przechowywana jest na dyskach HDD, ale najczęściej wykorzystywane pliki są kopiowane do pamięci szybkiego SSD, dzięki czemu dostęp do nich jest szybszy. Poprzez łączenie ze sobą HDD i SSD producenci chcą zredukować największe wady nośników SSD, którymi są niska żywotność komórek pamięci i wysoka cena za 1GB.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.