Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 2 lipca 2013 
    

Nowe szczegóły dotyczące Xeonów na bazie architektury Skylake


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 09:42
(1)
Do sieci trafił niedawno nowy plan wydawniczy Intela z którego dowiadujemy się jakie procesory serwerowe zagoszczą w ofercie tego producenta na przestrzeni kolejnych lat. Przy okazji dowiadujemy się kilku ciekawych szczegółów na temat procesorów z rodziny Skylake, które w odmianie serwerowej na rynek wkroczą w 2016 roku. Dla nas, konsumentów jest to tym ważniejsze, że dokładnie tę samą mikroarchitekturę na której bazują Xeony Intel przeniesie do procesorów konsumenckich z rodziny Core. Mówiąc prościej od zaawansowania produkowanego w 14nm Skylake będzie zależała wydajność i funkcjonalność przyszłych procesorów tego producenta.

Zgodnie z zasadą Tick-Tock procesory Skylake otrzymają całkiem nową architekturę CPU i kilka innych ulepszeń, którymi jak się dowiadujemy będą obsługa instrukcji AVX 3.2, kontroler pamięci DDR4, oraz interfejsy PCI-Express 4.0 i SATA Express. Czwarta generacja standardu PCI-Express przyniesie dwukrotne zwiększenie wszystkich kluczowych parametrów działania interfejsu, w tym przepustowość na poziomie 64GB/s, zamiast 32GB/s, jaka charakteryzuje PCI-Express 3.0. Ulepszone złącze SATA zwiększy z kolei transfery do poziomu 10-16 GB/s, a szerzej pisaliśmy o nim TUTAJ.

Nim światło dzienne ujrzą Xeony na bazie architektury Skylake, w ofercie Intela zagości jeszcze procesor z rodziny Broadwell, czyli pierwszy produkowany przez Intela w 14nm technologii chip, który będzie stanowił rozwinięcie ulepszonego Haswella. To zaś oznacza wsparcie dla AVX2, oraz obsługę pamięci RAM typu DDR4 i interfejsu PCI-Express 3.0. W tym samym roku co Broadwelle, a więc w 2015, na rynek trafi też ulepszony Xeon Phi, zbudowany z wykorzystaniem 14nm procesu litograficznego, z wbudowanym kontrolerem RAM typu DDR4, oraz obsługą PCI-Express 3.0. Jego kodowa nazwa brzmieć będzie Kings Landing i wygląda na to, że serial Gra o Tron ma wśród pracowników Intela zagorzałych fanów. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Wedelku PCI-e v4.0 (autor: Dather | data: 2/07/13 | godz.: 19:02)
    będzie miało przepustowość na poziomie 64GB/s a nie 16GB/s jak napisałeś.
    Przepustowość 32Gb/s przy pcie-e v3.0, 16GB/s ma pci-e 2.0, a skromne 8GB/s posiada pci-e v1.0
    http://pl.wikipedia.org/...Przepustowo.C5.9B.C4.87


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.