Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 2 lipca 2013 
    

Tablet od Kobo z SoC Nvidii i ekranem o wysokiej rozdzielczości


Autor: Wedelek | 10:48
Na stronie internetowej gfxbench.com, za pośrednictwem której można przeglądać wyniki uzyskane przez różne urządzenia w benchmarku GFXBench, pojawił się wpis dotyczący nowego tabletu internetowego firmy Kobo Inc. Ten 10-calowy tablet dostanie dotykowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, oraz czterordzeniowy procesor Nvidii taktowany zegarem 1,8GHz. Co prawda nie wiemy oficjalnie o jaki SoC chodzi, ale nie trudno się domyślić, że mamy do czynienia z tabletem zbudowanym na bazie Tegry 4, która swój oficjalny debiut miała już jakiś czas temu.

Wspomniany procesor Tegra 4 zbudowany jest z czterech rdzeni Cortex-A15, które pracują z zegarem 1,8GHz, piątego, niskotaktowanego rdzenia, który wykonuje wszelkie zadania w trybie IDLE, oraz IGP GeForce, złożonego z 72 procesorów strumieniowych. W tym miejscu warto wspomnieć, że układ graficzny w Tegrze 3 ma zaledwie 12 procesorów strumieniowych.

Nowa Tegra może się pochwalić sprzętowym wsparciem dla szyfrowania danych i przetwarzania zdjęć oraz wideo z wykorzystaniem techniki HDR (High Dynamic Range). Pojawiło się również wsparcie dla standardu USB 3.0, oraz opcjonalny modem 4G LTE Icera i500. Dodatkowo IGP w Tegrze 4 jest w stanie zakodować i zdekodować obraz w rozdzielczości 2560×1440 pikseli, oraz przetworzyć film w rozdzielczości FullHD, z odświeżaniem 120Hz. Nowy układ Nvidii potrafi wyświetlić obraz o maksymalnej rozdzielczości 3820×2160 pikseli (4K).

Według Nvidii jej Tegra 4 jest nie tylko wydajniejsza od poprzedniczki, ale też zużywa podczas pracy mniej energii. Producent przekonuje, że opisywany SoC w skrajnych przypadkach konsumuje o 45% mniej energii niż Tegra 3, do czego przyczyniły się usprawnienia w zakresie budowy procesora, oraz nowy proces technologiczny - 28nm HPL.

Tablet od Kobo będzie pracować pod dyktando systemu operacyjnego Android 4.2.2 Jelly Bean.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.