Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 5 sierpnia 2002 
    

Intel oszczędza, AMD zbiera pochwały


Autor: DYD | źródło: 4D | 13:29
(3)
Izraelska fabryka procesorów Intel Pentium będzie - ze względów oszczędnościowych - zamknięta pomiędzy 13 a 28 września. Równolegle do tej informacji w amerykańskim tygodniku giełdowym "High Tech Strategist" ukazał się artykuł o przewadze technologicznej jaką AMD zyska nad Intelem dzięki wprowadzeniu na rynek układów Hammer.

Dwutygodniowe zamknięcie fabryki nie jest w branży półprzewodników niczym niezwykłym, jednak Intel stosuje tę metodę oszczędzania sporadycznie. Przy okazji przestoju dokonany ma zostać upgrade sprzętu w zakładzie, niemniej całe wydarzenie może zaniepokoić akcjonariuszy. Jednak znacznie większym powodem do obaw może być dla nich artykuł z dzisiejszego "High Tech Strategist", pisma osób inwestujących w akcje firm branży technologicznej. Wynika z niego, że wprowadzenie na rynek układów AMD Hammer da ich producentowi 3 - 4 lata przewagi technologicznej nad Intelem. Głównym przytaczanym argumentem jest kompatybilność wstecz - Hammer będzie obsługiwać nie tylko aplikacje 64-bitowe, ale i 32-bitowe. Ich uruchomienie na Intelu Itanium, który postrzegany jest jako intelowski odpowiednik Hammera, wymusza stosowanie specjalnego emulatora, co znacząco spowalnia pracę systemu.

Powyższe informacje to dla AMD - które nie miało ostatnio najlepszej prasy - szansa na odwrócenie złej passy. Pozostaje czekać na reakcję Intela.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. AMD Jeszcze Lepsze (autor: Phantasmagorion-brak rejestracji | data: 6/08/02 | godz.: 17:17)
    Juz od dawna AMD prowadzi na rynku procesorów, a jej poczynania to potwierdzaja. Natomiast konkurencja (intel) zostaje coraz bardziej z tylu, w sumie czego sie mozna bylo spodziewac po intelu? kolejnej podstawki i kolejnego niedorobionego ukladu?.I tak AMD okaze sie lepsze

  2. A Intel ma pieniądze :) (autor: Kosiar-brak rejestracji | data: 13/08/02 | godz.: 13:16)
    Może i AMD staje się coraz lepsze technologicznie, ale to Intel ma piebiądze i może dojść do tego, że "super, hiper" AMD splajtuje a Intel będzie produkować dalej.

  3. Jak AMD "splajtuje.. (autor: Phantasmagorion-brak rejestracji | data: 13/08/02 | godz.: 15:56)
    Jak amd splajtuje to ceny procesorów intela tak skoczą, że najtańszy ich procesor będzie kosztował tyle, co cała reszta komputera, z najnowszą kartą graficzną , dużym dyskiem itp.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.