Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 5 sierpnia 2002 
    

"Zielony" NEC w USA


Autor: DYD | źródło: 4D | 13:45
Po blisko trzech miesiącach obecności w Japonii, najcichszy komputer stacjonarny świata - NEC Mate - wchodzi na rynek amerykański. NEC Mate to komputer typu all-in-one, wyposażony w 15-calowy monitor LCD i 256MB pamięci. Jego wyjątkowość polega przede wszystkim na zastosowaniu "notebookowego" procesora Transmeta Crusoe TM5800, taktowanego z częstotliwością 900MHz. Układ ten nie wymaga wentylatora. W komputerze zastosowano też zewnętrzny zasilacz, również bez mechanicznego chłodzenia. Dzięki temu NEC Mate doskonale obywa się bez dwóch "wiatraków", które znajdują się standardowo w każdym komputerze biurkowym.

W USA nowy NEC będzie sprzedawany jako komputer pro-ekologiczny. Zestaw nie zawiera ołowiu (ani w monitorze, ani na płycie głównej - zastosowano luty bezołowiowe), a jego obudowa została wykonana w technologii NuCycle - to plastik ulegający w 100% recyklingowi. "Zielonego" wizerunku dopełnia niski pobór mocy (kolejna zaleta wyeliminowania wentylatorów).

Cena NEC Mate w USA wyniesie około 1600 USD, co oznacza, że będzie zdecydowanie niższa niż w Japonii (tam zestaw sprzedawany jest za około 2000 USD). Jak na razie nie wiadomo nic o planach sprzedaży w Europie, niemniej do niedawna wydawało się, że NEC Mate pozostanie kolejną ciekawostką dostępną wyłącznie w Japonii. Niewykluczone więc, że za jakiś czas komputer trafi też do Europy, gdzie - szczególnie w krajach "ekologicznie świadomych", np. w państwach skandynawskich - również mógłby znaleźć swoją rynkową niszę.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.