Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 12 sierpnia 2002 
    

"Cyfrówki" sprzedają się świetnie


Autor: DYD | źródło: 4D | 17:01
Sprzedaż aparatów cyfrowych w USA była w pierwszej połowie bieżącego roku aż o 50% wyższa, niż w analogicznym okresie roku 2001. W drugim kwartale sprzedano ponad 2 mln prostych aparatów kompaktowych (zwnaych popularnie 'point-and-shoot'), a w trakcie całego półrocza - aż 3,5 mln sztuk.

Od stycznia do czerwca rynkiem rządziły - tradycyjnie już - Sony (24%), Olympus (17%) i Kodak (13%). Jednak jeśli uwzględnić tylko drugi kwartał, to zaczynają się przetasowania - na trzecią pozycję awansuje Canon, który do tej pory nigdy nie gościł nawet w pierwszej piątce zestawienia. Powód jest prosty: firma dokonała zmian w swoim portfolio i obok sprzętu high-end rozbudowała ofertę w innych segmentach rynku. A wciąż najalepiej sprzedają sie aparaty z przedziału cenowego od 200 do 400 USD.

Analitycy zapowiadają ciągły spadek cen, ponieważ zapowiada się rekordowy rok - z reguły aż 40% rocznej sprzdaży aparat ów cyfrowych przypada na czwarty kwartał. Jeśli ta prawidłowość utrzyma się i w tym roku, wyniki sprzedaży mogą przejść najśmielsze oczekiwania producentów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.