Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 25 lipca 2013 
    

Nowe płyty główne Asusa z podstawką FM2+


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 10:49
Asus zaprezentował pierwsze płyty główne w formacie microATX wyposażone w zmodyfikowaną podstawkę dla APU firmy AMD, o symbolu FM2+, do której obecnie możemy wsadzić układy z rodziny Trinity oraz Richland, a w przyszłości Kaveri z rdzeniami Steamroller i IGP na bazie architektury GCN. Pierwszy z nowym modeli, o symbolu A55BM-A/USB3 bazuje na chipsecie A55 i pozwala na wpięcie tylko dwóch modułów RAM typu DDR3, po jednej karcie rozszerzeń z interfejsem PCI-Express 16, PCI-Express x1 oraz PCI i sześciu dysków z interfejsem SATA.

Nieco lepiej wyposażony jest model A88XM-A, oparty na chipsecie AMD A88X, w którym liczba slotów na RAM wzrosła do czterech, a na laminacie znajdziemy sześć portów SATA 6Gb/s.

Obie płyty główne otrzymały taki sam zestaw wyjść umieszczony na śledziu, który obejmuje dwa porty PS/2, dwa USB 2.0 i tyleż samo USB 3.0, port Ethernet, złącza audio oraz wyjścia wideo w postaci DVI-D, D-Sub oraz HDMI. W obu przypadkach na PCB znajdziemy dobrej jakości kondensatory SOLID, a wśród wspieranych technologii znajdziemy UEFI (następca BIOSu), oraz USB 3.0 Boost, która zwiększa maksymalny transfer danych prze port USB 3.0 (do 70%).


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.