Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 12 sierpnia 2002 
    

Satelita pilnuje dzieci


Autor: DYD | źródło: 4D | 17:16
(2)
Do amerykańskich sklepów trafił dziecięcy zegarek z miniaturowym modułem GPS. Dzięki niemu rodzice mogą w przeciągu minuty zlokalizować pozycję swojego dziecka.

GPS Personal Locator firmy Wherify Wireless pozwala rodzicom na sprawdzanie lokalizacji dziecka za pośrednictwem Internetu lub telefonu. Co więcej, w sytuacji zagrożenia dziecko może wcisnąć specjalny "panic button" - wtedy zegarek wysyła sygnał na policję. Urządzenie adresowane jest do rodziców dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Producent przekonuje, że już samo posiadanie urządzenia ma odstraszyć potencjalnych porywaczy. Za poczucie bezpieczeństwa trzeba jednak słono płacić - samo urządzenie kosztuje 400 USD, do tego dochodzi 25 USD miesięcznego abonamentu.

Według przytaczanych przez Wherify Wireless statystyk, w USA co 42 sekundy gubi się dziecko. Można mieć wątpliwości, czy producent zachowuje się etycznie, zarabiając na umiejętnie podsycanych lękach rodziców, niemniej wydaje się, że GPS Personal Locator jest skazany na sukces, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Etyka (autor: Killer25-brak rejestracji | data: 13/08/02 | godz.: 21:30)
    Czego niby ma to byc nieetyczne. Rownie "nieetyczne" sa reklamy.
    Prawdziwie nieetyczny jest w Polsce np system niektorych obowiazkowych ubezpieczen; niedosc ze musisz placic, to jeszcze kwota ubezpieczenia zalezy od wysokosci zarobkow ubezpieczonego (np ubezpieczenia medyczne)


  2. bzdura;) (autor: Blink-brak rejestracji | data: 14/08/02 | godz.: 12:53)
    czy naprawde takim problemem jest usuniecie zegarka z reki i pozostawienie go w miejscu przestepstwa przez porywacza? Zajmie to zaledwie pare sekund, a przy okazji 400$ wyrzucone w bloto:D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.