Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 5 sierpnia 2013 
    

Bay Trail-T pojawi się w ofercie Intela 11 listopada


Autor: Wedelek | źródło: Vr-Zone | 07:34
(3)
Pod koniec bieżącego roku odbędzie się oficjalna prezentacja platformy BayTrail, obejmującej układy Intel Atom, produkowane w 22nm procesie litograficznym. Rzeczone procesory dostaną przebudowane rdzenie x86 Atom, z zaimplementowaną obsługą wykonywania instrukcji poza kolejką, co przyniesie znaczący, bo 50%-100%, wzrost wydajności w porównaniu do aktualnej generacji. Pojawi się też nowy IGP który w końcu będzie zgodny ze standardem DirectX 11, oraz OpenGL 3.2. Platforma Bay Trail trafi do sprzedaży w kilku wariantach, a jak donosi portal Vr-Zone, wersja BayTrail-T, dedykowana tabletom internetowym, wkroczy na sklepowe półki 11 listopada.

Intel planuje premierę czterech, czterordzeniowych modeli wyposażonych w 2MB pamięci podręcznej i technologię Burst (odmiana Turbo Boost), które obsłużą najważniejsze standardy, takie jak PCI-Express, SATA, USB 3.0 oraz RAM typu DDR3L. Żeby nie było aż tak łatwo, producent postanowił, że platforma Bay Trail-T będzie występować w dwóch wariantach.

Pierwszy z nich obejmuje układy z literką D na końcu, czyli Z3770D i Z3740D, które będą wyposażone w jednokanałowy kontroler pamięci RAM, zdolny obsłużyć 2GB pamięci i IGP, który może współpracować z wyświetlaczami o rozdzielczości maksymalnie 1920×1200 pikseli. Druga odmiana układów Bay Trail-T, pozbawiona literki D w oznaczeniu, dostanie z kolei dwukanałowy kontroler, wspierający do 4GB RAMu i obsłuży rozdzielczość 2560×1600 pikseli.

Poniżej możecie zobaczyć szczegółowa specyfikację opisywanych układów:


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ciekawi (autor: Markizy | data: 5/08/13 | godz.: 08:06)
  mnie jak wielkie zainteresowanie wykażą producenci tabletów powyższym rozwiązaniem oraz jak będzie z czasem działania na baterii. Aczkolwiek powyższa tabelka jest dziwna, bo sDP cokolwiek by to znaczyło dla intela, pokazuje że układy z pojedynczym kontrolerem mają wyższe niż te z podwójnym, no chyba że zmiana prędkości pamięci 1066 na 1333 pociąga już wzrost zapotrzebowania na energie.

 2. @Markizy (autor: PrEzi | data: 5/08/13 | godz.: 09:24)
  SDP to jest 'marketingowe oszustwo' Intela.
  Niema sie nijak do TDP.
  Polecam artykuly do poczytania na Semiaccurate - tam opisuja dokladnie jak Intel to "wylicza".
  Jak dla mnie to przesadzili z ograniczaniem wielkosci pamieci do 2/4GB...


 3. 11 listopada? (autor: easymike | data: 5/08/13 | godz.: 22:05)
  Pogięło ich. Przecież Kaczyński powie, że to prowokacja:)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.