Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 6 sierpnia 2013 
    

Gigabyte też ma swój nettop klasy barebone


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 07:27
(1)
Obecnie mamy do czynienia z prawdziwym wysypem malutkich komputerów klasy nettop, które są sprzedawane w postaci barebone, czyli bez pamięci RAM i dysku – podzespoły te musimy sobie dokupić sami. Tego typu urządzenie o symbolu GB-XM1-3537 zaprezentował również Gigabyte, który postawił na procesor Intel Core i7-3537U, wyposażony w dwa rdzenie Ivy Bridge zdolne obsłużyć do czterech wątków i charakteryzujące się taktowaniem na poziomie 2 GHz (3,1GHz z Turbo). Opisywany procesor posiada również 4MB pamięci podręcznej i wbudowany układ IGP, a do płyty głównej z chipsetem HM77 przymocowany jest na stałe za pomocą lutowania (BGA), co praktycznie uniemożliwia jego wymianę.

Specyfikacja techniczna modelu GB-XM1-3537 obejmuje również dwa sloty na pamięć RAM typu DDR3 SO-DIMM 1600/1333MHz, układ Gigabit Ethernet produkowany przez Realteka, oraz wolny interfejs mSATA, w którym możemy zamontować np. dysk SSD. Na PCB płyty głównej znajdziemy jeszcze jedno złącze mini-PCI-Express, ale jest ono zajęte przez moduł WiFi. W malutką obudowę o wymiarach 30x108x115mm wkomponowano dwa porty USB 3.0, po jednym HDMI, mini DisplayPort, oraz RJ45, ale zabrakło miejsca na zasilacz, który wzorem laptopów i podobnych rozwiązań konkurencji trafił na zewnątrz obudowy.

Opisywany komputerek do sprzedaży trafi jeszcze w tym miesiącu w cenie 602 dolarów, a objęty zostanie roczną gwarancją producenta.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. fajny (autor: mateusz | data: 6/08/13 | godz.: 19:18)
    tylko drogi

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.