Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 8 sierpnia 2013 
    

Znamy nazwy kodowe GPU montowanych w przyszłych Radeonach


Autor: Wedelek | 07:02
(1)
Programy diagnostyczne w przeszłości często były źródłem ciekawych i co najważniejsze sprawdzonych danych dotyczących nowych układów GPU i CPU. Nie inaczej było z nową wersją HWInfo, w której odnaleziono nazwy kodowe przyszłych procesorów graficznych firmy AMD, przynależnych do trzech różnych rodzin. Pierwszą jest Volcanic Islands, w skład której wejdą desktopowe GPU o kodowej nazwie New Zealand (dwuprocesorowy akcelerator), Hawaii, Maui, Ice Land oraz Tonga, będące podstawą kolejnych, wytwarzanych w 28nm procesie, Radeonów, przeznaczonych dla rynku desktop.

Z kolei w urządzeniach mobilnych królować będzie seria Crystal, obejmująca GPU Vesuvius, Topaz o Amethyst. Równie ciekawe nazwy kodowe otrzymają układy z rodziny Pirate Islands, która w 2015 roku zastąpi Volcanic Islands i będzie produkowana już w 20nm procesie litograficznym. W jej skład wejdą chipy: Bermuda, Treasure oraz Fiji.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. AMD zdementowalo wiesci o (autor: mbe | data: 8/08/13 | godz.: 13:19)
    przesunieciu premiery kaverii

    Premiera pod koniec roku.:-)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.