Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 23 sierpnia 2013 
    

Steve Ballmer opuści fotel prezesa Microsoftu


Autor: Wedelek | 18:14
(50)
Dosłownie przed chwilą świat obiegła zaskakująca informacja – obecny szef Microsoftu, Steve Ballmer opuści stanowisko CEO i najprawdopodobniej odejdzie na emeryturę. Kiedy dokładnie to nastąpi, tego nie wiadomo. Na pewno stanie się to w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy, bo tyle dały sobie władze giganta z Redmond na znalezienie właściwego kandydata na stanowisko szefa. Zmiana na fotelu prezesa związana jest z nowymi planami rozwoju Microsoftu, który mocniej skupi się na usługach i urządzeniach mobilnych.

Sam Steve Ballmer to barwna postać (wystarczy obejrzeć jego wystąpienia), ale i przysłowiowy „chłopiec do bicia”, który był wielokrotnie krytykowany za sposób, w jaki przewodził firmą i zbyt powolne reagowanie na nowe trendy w branży.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. akcje juz (autor: RusH | data: 23/08/13 | godz.: 19:09)
  skoczyly 8.5% w gore po tej wspanialej wiadomosci

 2. po błedach popełnianych przez tę firmę, (autor: Qjanusz | data: 23/08/13 | godz.: 19:20)
  przydałoby się teraz przy sterze M$ przynajmniej ćwierć-Jobsa.

 3. @up (autor: Franz | data: 23/08/13 | godz.: 19:55)
  no oni to raczej pójdą na całego w chmurę i DRM i to jest dopiero straszne.

 4. ee tam (autor: pawel1207 | data: 23/08/13 | godz.: 20:30)
  jeden z lepszych CEO utzymal dochod na mniej wiecej stalym poziomie pomimo kryzysu, microsoft powinien calowac balmera po rekach.

 5. gorszego nie znajdą... (autor: raczek70 | data: 23/08/13 | godz.: 20:43)
  j.w.

 6. fakt że (autor: Krax | data: 23/08/13 | godz.: 21:24)
  w miarę sobie poradził... ale po takim zamieszaniu jak ostatnio, czyli firma porzuca całkowicie dotychczasowy projekt(xbox one z e3) i zmienia podejście... to nie wróży zbyt dobrze i decyzja wcale nie dziwi... co widać po giełdzie... nagłe zmiany i nie stabilność decyzyjna firmy...to prawie tak złe jak nie słowność (na przykładzie chociażby sony i preorderów)

 7. ballmer legacy (autor: RusH | data: 23/08/13 | godz.: 22:05)
  playforsiur
  Vista
  Kin
  Zune
  Windows Phone 7
  Windows Phone 8
  Windows 8
  Windows RT

  wszystkie powyzej to mega faile, do tego pchniecie Xbox One w strone dojenia i nagly szok ze rynek tego nie chce i znowu wtopa


 8. To ja zapytam tylko (autor: MBR[PL] | data: 23/08/13 | godz.: 22:11)
  ...dlaczego dopiero teraz. Ballmer to chyba najgorsze co mogło się MS przydarzyć choćby ze względu na jego powszechnie znany ośli upór gdy jak coś sobie wbije do głowy, to nie ma żadnych argumentów. Przypomnę tylko że Vista w postaci z chwili premiery (a przed gaszącym ogień SP1), OBLIGATORYJNA wstążka w MS Office i kafelki w Win8 po tym jak Ballmer "zakochał" się w 55" ekranie dotykowym to tylko niektóre "strategiczne decyzje" tego pana, za które wszyscy płacimy w postaci ciężkiego stanu wku*a pracując z tymi rozwiązaniami na sofcie firmy od której nie ma ucieczki na chwilę obecną, choć android i inne OSy coraz silniej podgryza pozycję MS. Dobrze chociaż że jeśli Ballmer SZYBKO odejdzie z MS może nie doczekamy się w Windows modelu dystrybucji którą usilnie promował po zapatrzeniu się w AppStore (niemożliwość instalacji oprogramowania w windows z innych źródeł niż MS Store, co zaprzecza idei otwartości PC, dzięki której ta platforma zawdzięcza swój sukces i dzięki czemu nie czytamy teraz TojejAmigi z jakiejś A9000.

 9. Psuł wizerunek firmy (autor: franc# | data: 23/08/13 | godz.: 23:49)
  to fakt. Ale te bajki, że nie wyczuł rynku na iPhone...LOL. Już uwierzę, że w takiej firmie nie mają ludzi od badania rynku itp. Winić można za to tylko ludzi, którzy byli bezpośrednio pod nim i doradzali mu.
  Tak siak jakimś cudem MSFT co kwartał przynosi miliardy czystego zysku, mimo kryzysu. Na mój gust to dobrze się stało, że MSFT w paru dziedzinach dostał baty. Może się otrząsną wreszcie. Oby nowy CEO (Julie?) poprawił wizerunek firmy i był lepszym wizjonerem z wyczuciem rynku...


 10. tak (autor: piobzo | data: 24/08/13 | godz.: 01:15)
  Windows phone choć spóźniony daje rade... jest trafiony... prosty, niezawodny przy czym szybki i wygodny i co najważniejsze bezpieczny... Jedyny problem Windowsa to to, że zaspał i w momencie jako pojawienia android już mał mocną pozycję i przewagę w liczbie aplikacji (i wirusów) w markecie...

  franc# Ms zawsze był bardzo dobrze zarządzany... weźmy sobie takie Sony które jest mniejsze a zatrudnia 2x tyle pracowników... z czego pewnie 2/3 to biurokracja... nic dziwnego, że firma generuje zyski nawet dokładając do noki...

  add BING Search Master

  windows phone... fail?

  wszystko w normie... hate, hate, hate... twoja ostatnia wypowiedź na temat ww ładnie pokazała, że windowsa 8 w życiu nie widziałeś...

  Wiesz co RusH... nie zgadniesz... ps4 też ma duże czytelne kwadraty w interfejsie... zaraz przypomina kafelki... nie nie kafelki są złe... kafelki to microsoft... powiesz to nie są kafelki to są kwadraty które wyewoluowały z interfejsu ps3 a ja powiem to duże przejrzyste kafle, dobra robota Sony, ale to może powodować odruchy samobójcze u niektórych ludzi...


 11. ad 7 (autor: kombajn4 | data: 24/08/13 | godz.: 05:33)
  RusH kłopoty z pamięcią czy widzenie selektywne? Za czasów Ballmera nie powstawały tylko same gnioty. Do twojej listy trzeba jeszcze dopisać:
  1) Windows XP - tak tak drodzy miłośnicy zabytków z przed 12 lat - system ujrzał światło dzienne w 21 miesięcy później niż ten jegomość objął stanowisko więc z pewnością nadzorował główną część prac

  2) Windows Server 2003 i kolejne - całkiem udane adaptacje systemów cywilnych

  3) Windows 7 którego tak tu wszyscy kochają , jednocześnie wieszając psy na 8-emce która ma swoich zwolenników (np mnie ;) )

  4) Windows Phone 7.5 którym się bawiłem chwile i całkiem mi przypadł do gustu
  o Windows Phone 8 się nie wypowiem bo jakoś jeszcze mi nie wpadł w ręce


 12. @11: Wiesz czym WinXP różnił się od 2000? (autor: zartie | data: 24/08/13 | godz.: 08:06)
  Spartoloną obsługą sieci i bajerami graficznymi.

 13. @up (autor: kombajn4 | data: 24/08/13 | godz.: 09:17)
  jak i tym że jak ostatni raz go instalowałem na kompie (cirke about 2007) to nie działała połowa sprzętu która chodził na XP. W teorii sterowniki powinny być kompatybilne, ale męczyłem się z tym 3 dni i w końcu dałem za wygrana i porzuciłem projekt posiedzenia paru miesięcy na systemie którego wcześniej nie widziałem.

 14. @13: to było chamskie blokowanie, zapewne na specjalne życzenie M$ (autor: zartie | data: 24/08/13 | godz.: 10:03)
  Siedziałem na W2k bardzo długo, ale pod koniec miałem problemy nawet z obsługą nowej karty graficznej, oficjalny sterownik (od zawsze wspólny dla W2k i XP) stwierdzał, żebym sobie kupił nowszy system, ale wersja zmodyfikowana działała jak należy. Przecież sam M$ blokował np. instalowanie nowszych wersji IE, a potem jęczał, że IE6 wiecznie żywy.

 15. @ zartie (autor: kombajn4 | data: 24/08/13 | godz.: 11:21)
  to już wiesz dlaczego mój eksperyment poszedł w diabły. Po 3 dniach walczenia z blue-screenami miałem dość. Najwyraźniej jak korporacja chce coś uśmiercić to robi to z zapałem. Powodzenia życzę użytkownikom win XP za jakiś czas :(

 16. up. (autor: Krax | data: 24/08/13 | godz.: 12:07)
  nie wiem jak długo byście chcieli żeby soft był wstecznie kompatybilny...ale to jest tylko do czasu. ktoś jeszcze dziś udziela wsparci dla pierwszej wersji . net, czy starej wersji javy ee? nowe programy Microsoftu pisane sa na nowym sofcie dzięki czemu są lepsze od poprzedników. to samo robił sun teraz robi oracle. czy można zainstalować androida 4+ na lg gt540 bez modyfikacji? tak długo jak na tym sprzęcie nie wprowadza się zmian softowych w ramach biur będą działać... ale wyjście na zewnątrz do globala jest zbyt niebezpieczne z ptk widzenia bezpieczeństwa? dziwi was brak wsparcia dla 2000? mnie dziwi że xp jeszcze je posiada. to przestarzały system nie bezpieczny dla użytkownika. karty tracą wsparcie softowe po 2 -4 latach... wiec instalowanie nowych oficjalnych sterowników w najlepszym wypadku się nie powiedzie.

  poza tym ile człowiek się od trolli dowiaduje....
  win xp był porażkom...hmm ten przez wszystkich zachwalany i kochany system. z którego tak wiele użytkowników nie chciało zrezygnować... na rzecz rzekomo ciężkiej 7.

  jak dla mnie to win 8 jest najlepszym systemem operacyjnym jak Microsoft wypuścił od czasów windows 98. nic nie jest doskonałe, ale win 8 jest szybki, kompatybilny i mobilny, dając przy tym wile nowych możliwości. system operacyjny to przede wszystkim program naczelny, a nie interfejs, który zresztą jest banalny w obsłudze.
  nawet jeśli ktoś narzeka że wg niego jest nie intuicyjny to gui jest niesamowicie czytelne i przejrzyste, o wiele bardziej niż areo - które dźwiga na swoich barkach błędy przeszłości. mało tego jeśli ktoś będzie chciał się przesiąść na platformę mobilną, tablet lub telefon, to obsługa tych urządzeń odbywa się analogicznie jeśli nie identycznie.

  więc moim zdaniem ballmer się spisał jako zarządca majątku gates'a i zasłużył na emeryture i jedyne błędne decyzje dotyczyły xbox one. firma straci na giełdzie jeżeli jej decyzje nie będą przewidywalne i będą nagle zmieniane - więc wg mnie xbox one powinien zostać taki jaki był lub projekt powinien zawierać inne założenia od początku. ewentualnie firma powinna produkować dwa softy w jednym czasie na wypadek przewidywanego fiaska, a nie tak olbrzymie zmiany koncepcyjne na pare miesięcy przed premierą... za to powinny polecieć głowy.


 17. Krax (autor: Markizy | data: 24/08/13 | godz.: 15:04)
  Część personifikacji robisz przez metro, a część przez zwykłe ustawienia. Schiz.
  Chowanie do pulpitu nakłada się z hotcorners. Nie możesz regulować co zrobi dany hotcorner, czy gest.

  Same kafelki nie mają folderów. Wgrywasz soft jak 3ds i masz nagle wpiz... ikonek. Tak to nawet fajnie to MS zrobił.
  Ale znowu aplikacje metro nie wygodnie obsługuje się z PC-ta.

  Dodatkowo na jaką cholerę użytkownikom Windows Serwer kafelki ?

  Co do XP ludzie narzekali na system który miał problemy z kompatybilnością , ale naprawili to od SP1 gdzie system stał się już zdatny do użytku. Dodatkowo spora część maszyn pracuje bez podpięcia do sieci zewnętrznej lub komunikują się przez serwer wewnętrzny firmy który ogranicza (jak admin myśli) swobodę użytkowania neta. A na koniec dodam że nie ma systemu bezpiecznego, bo głupota użytkowników potrafi nie znać granic.


 18. piobzo windows 8 widzialem (autor: RusH | data: 24/08/13 | godz.: 15:09)
  bo uzywam (po wycieciu metro) :)

  propo ifona
  http://www.youtube.com/watch?v=eywi0h_Y5_U

  i teraz porownajcie to do Surface RT i Surface kontra Ipady :)
  ballmer jest winien WSZYSTKICH FAILI tej firmy przez ostatnie lata, zyski M$ pochadza TYLKO I WYLACZNIE z dzialu office i server, WSZYSTKIE projekty ballmera przyniosly strate


 19. Akurat nie trafiony filmik (autor: franc# | data: 24/08/13 | godz.: 15:21)
  Po pierwsze to co miał powiedzieć? Przyznać im rację? Pochwalić konkurencję? Wyśmiał ich, żeby Ci mniej zdecydowani lub niekumaci zostali przy tym co mają.
  Ostatnich produktów MSFT nie zabij Ballmer... Zabił je hejt z każdej strony, a wrogów MSFT ma pełno: Samsung, Google, Apple, Sony, Oracle... można wymieniać godzinami.
  Pomyśl teraz chłopie: w takich warunkach ta firemka zarabia miliardy i cały czas daje do przodu - dla mnie respekt!


 20. @ Krax (autor: kombajn4 | data: 24/08/13 | godz.: 15:44)
  "poza tym ile człowiek się od trolli dowiaduje....
  win xp był porażkom...hmm" jak to do mnie było to:
  1) nie zrozumiałeś o czym pisałem
  2) czuje się obrażony, nigdy nie trolowałem i robić tego nie będę


 21. przeciez ci napisalem (autor: RusH | data: 24/08/13 | godz.: 15:56)
  zarabia na klientach korpo i dzialach office/server
  WSZYSTKO inne traci kase i jest dotowane przez te dwa dzialy

  filmik mial pokazac ze najpierw malpa ballmer wysmiewala ifony za $600, a pare lat potem SAM wje_chal M$ na miliardowe straty z Surface RT bo mimo pokazania przez rynek ze sie mylil nadal brnal w swoje poronione pomysly (klawiatura) + probowal kopiowac cene apple bez innowacji

  M$ jest mistrzem kreatywnej ksiegowosci - obecnie sa pozywani za te strate 1 miliarda dolarow na Surface bo ZATAILI brak sprzedazy ksiegujac straty w dziale office


 22. RusH (autor: zgrzejan | data: 24/08/13 | godz.: 19:13)
  Prosil bym Cie bardzo abys nie pisal bezosobowo.Poniewaz nie jest to zgodne z prawda.
  Win RT ,Phone ,8 to dla mnie bardzo dobre systemy w fazie poczatkowej.Wiec sila rzeczy i z bledami.I nie tylko ja tak uwazam.Wiec prosze nie pisz za mnie tylko za siebie.

  Przykro mi ale nie moglbym zaufac systemowi w ktorym min. raz w tygodniu pojawia sie nowy wir kradnacy dane.O aktualizacjach ,plznnosci i
  wymaganiach sprzetowych nawet nie bende wspominal.
  Jest to niemozliwe aby firma ktora zarabia na reklamach nie oprogramowaniu wyprodukowala solidny system.Android to tylko
  kolejne miejsce na reklamy i to jest przedewszystkim priorytet.A nie system.

  Wiec zapraszam na PClaab blaa tam twoj hejt zostanie b.dobrze przyjety.Cokolwiek co bendzie na Intelu z Android bedzie opiewne jako prawie doskonale.Nigdy o zadnym wirze na Andka nie przecztasz.I co najwazniejsze zaoszczedzisz duzo czasu na komentowaniu


 23. zgrzejan ja nie pisze za siebie (autor: RusH | data: 24/08/13 | godz.: 20:27)
  tylko za RYNEK
  win phone jest big failem i mimo pompowania kasy zabija wlasnie nokie i ledwo trzyma 4% wynku, jest to te same 4% rynku jakie trzymal Windows mobile swego czasu
  surface:
  http://www.neowin.net/...oft-over-surface-rt-sales
  http://www.computerworld.com/...acle?taxonomyId=89


 24. @22 (autor: Plackator | data: 24/08/13 | godz.: 23:07)
  Dokładnie, bardzo łatwo złapać wirusa który wymaga instalacji z niepewnego źródła, dostępu do danych oraz roota. Bo tak właśnie można opisać wirusy na androida.

  Każda aplikacja na androida jest osadzona w osobnej maszynie wirtualnej bez dostępu do reszty systemu, więc jak wg. ciebie bez uprawnień można cokolwiek zmieniać w androidzie ?


 25. WP ma mały udział % w rynku (autor: rmarcin | data: 25/08/13 | godz.: 09:18)
  ale rośnie. I będzie rósł, bo system ma sporo zalet i ludzie się do niego przekonują. MS odbierze z runku mobilnego co jego.
  RT to dead end
  Vista nie była zła. Problemem Visty były zaniżone wymagania sprzętowe, które spowodowały rozczarowanie klientów.
  8mka do dobry system. Największym problemem są ludzie, którzy wypowiadają się na jego temat, a nie mieli okazji na nim pracować.
  @Plackator
  Kłopotem jest to, że możesz wirusa ściągnąć z oficjalnego sklepu Google.


 26. RusH (autor: Krax | data: 25/08/13 | godz.: 10:26)
  nie po prostu... na rynku obecnie wp jest traktowany jako swego rodzaju alternatywa dla iphona. coś na co nie każdy może sobie pozwolić... naprawdę danie telefony opłaca się brać tylko i wyłącznie w sklepie. droższe alternatywy od androida można taniej dostać u operatora.... ogółem wygląda to mi raczej na zmowę cenową aniżeli prawo wolnego rynku.

  btw wyjeżdżasz z surface a puki co to zupełnie różne rynki... a problem tabletu Microsoftu polega na tym że nie dość że musi sobie stworzyć przestrzeń na rynku to ma tak że konkurencje w postaci systemu na x86. pozatym żeby zająć rynek w tak krótkim czasie potrzebowali by produktu budżetowego(poniżej tych 2tys, znam wiele osób które kupiło androida tylko dla tego bo kosztował poniżej tys.) i właśnie w tym momencie liczymy na tablet noki.

  co do windows phone android cieszy się popoularnością dalej bo jest tani jeśli chodzi o soft... przez explorer możesz zainstalowaćdowolny program... na windows phone tak nie ma(przynajmniej na 7.8), oprogramowanie(tylko sprawdzone) instalujesz z marketu... więc nie jest to wymarzona opcja do piracenia i wykradania danych.

  rush no bo jak 8 ma zarabiać na systemach jak sp jest za free a konkurją sami ze sobą. wg ciebie lepiej żeby po premierze 8 dali rok tym z 7 na przesiadkę, poczy off. utrzymują wsparcie dla windows xp produkując poprawki itp. nie otrzymując z tego nic i tak do 2014... właśnie dlatego nowy office jest sprzedawany na abonament, żeby mógł na siebie zarabiać. przecież jak ktoś kupił 2003 to opłacało mu się kupić nowsze? zmiany są praktycznie żadne.... zazwyczaj interesuje nas konkretne 1 narzędzie z pakietu...a te przecież można nabyć oddzielnie... to jak to ma zarabiać? analogicznie windows. btw skąd masz info że zarabiają na office... pozatym nie tak dawno kłóciłeś się, żę większość serwerów to linuksy(co w przypadku serwisów www jest prawdą)... a teraz że niby Microsoft na serwerach zarabia.
  jak dla mnie to najlepszy zysk mają na androidzie bo nie pompują w ten system nic.

  kombajn4 hmm... jak mówią uderz w stół....
  wiesz w sumie to raczej mój komentarz kierowany był bardziej na wypowiedz kogoś innego...bo ty o xp mało co napisałeś i nie wiem jakim cudem odniosłeś moją wypowiedź do twojej.


 27. @rmarcin (autor: VP11 | data: 25/08/13 | godz.: 10:57)
  "WP ma mały udział % w rynku ale rośnie."
  Moze dlatego ze ktos mysli ze na nim odpali aplikacje zgodne z PC. I pozniej sie zawodzi.

  @kombajn4
  "4) Windows Phone 7.5 którym się bawiłem chwile i całkiem mi przypadł do gustu"
  Jak cos przypada do gustu to sie nie bawi przez chwilke a uzywa sie dluzej. Najwyrazniej nie byl na tyle dobry by przyciagnac Twoja uwage na dluzej.


 28. CD.. (autor: VP11 | data: 25/08/13 | godz.: 11:01)
  Ciesze sie z tego faktu, moze mlodszy jak kiedys Ballmer przyjdzie na szefa i wywali ten Win 8 lub zostawi jako dla rorywki system, jak bylo win 95 i 98. A stworzy nowy watek na bazie Windows 7 dla pracy. I wtedy zobaczymy ile ludzi bedzie chcialo uzywac to win 8.

  Warto wspominac o tym ze win 8 to nie wypal, bo na razie jest 7, ale co bedzie za 2-3 lata. Nie bedzie juz alternatywy, system zacznie umierac, a nic dobrego na rynku nie bedzie.


 29. Windows RT (autor: kombajn4 | data: 25/08/13 | godz.: 11:04)
  Moim zdaniem jakby ten system był darmowy albo bardzo bardzo tani powiedzmy poniżej 10 dolców i Chińczycy ogli go bez problemu instalować n byle tablecie czy notebooku (na arm) to by to miało ręce i nogi. Zresztą taka miałem nadzieje czytając pierwsze info o windowsie na arm'a. No cóż panowie prezesi w MS zdecydowali inaczej. Widocznie dominacja androida im zupełnie nie przeszkadza. Ciekawe co powiedzą za jakiś czas jak się okaże że bardzo wielu ludzi woli mieć tani komputer na ARM z andkiem i te same aplikacje na telefonie i na stacjonarce. Wielu ludzi nie wykorzystuje nawet 10% możliwości PC a ich potrzeby w zupełności może spełnić android. Czego nigdy nie był w stanie osiągnąć czysty linux(przełamania dominacji MS) może zrobić android właśnie za sprawą taniego sprzętu.

 30. @25 (autor: Plackator | data: 25/08/13 | godz.: 12:29)
  Zatem pokaż mi takiego wirusa.

 31. @VP (autor: rmarcin | data: 25/08/13 | godz.: 12:48)
  Nikt nie myli WP z normalnym Windowsem. RT tak. WP jest wygodny szybki i stabilny. Trochę brakuje aplikacji, ale to się zmienia każdego dnia. System rośnie i będzie rósł. Najgorszy moment ma za sobą - przejście 7.5 -> 8.0. Na dzisiaj największym zagrożeniem jest "tani" Iphone.
  Nigdy nie zrozumiem tego narzekania na Windows 8. System działa według mnie szybciej niż Windows 7. Menu Start. Po co jak jest wyszukiwanie. W pracy mam 7mkę, co i tak jest postępem bo jeszcze pół roku temu miałem zabytek czyli XP. Bardzo mi brakuje wyszukiwania z 8mki.
  Czy firmy przyjmą 8mkę? To nie ten moment. Korporacje dopiero co zaadaptowały 7mkę.

  @30
  Znalazłem parę starych informacji na temat trojanów w Google Play. Ostatni z maja 2013. Tyle.


 32. @31 (autor: Plackator | data: 25/08/13 | godz.: 12:58)
  Też tylko tyle znalazłem.
  Za to w marketach od osób trzecich dość dużo wirusów można znaleźć :/

  Za to ciekawe jak w przypadku WP8 ? bo już teraz pojawiają się informacje że są ktoś tam napisał jakieś złośliwe oprogramowanie na WP8. Pamiętajmy że M$ ma dużo wrogów.


 33. Kerax duzo nie rozumiesz (autor: RusH | data: 25/08/13 | godz.: 18:45)
  M$ zarabia na rynkach korpo za licencje ze wsparciem, rynek detaliczny jest tylko po to aby userzy przyzwyczajali sie do windowsow co potem przeklada sie na zakupy korporacyjne bo skoro wszyscy znaja windows to teoretycznie nie trzeba szkolic

  win8 nie jest zly bo jest windowsem 8, jest zly bo M$ przyjelo strategie wymuszenia na userach uzywania Metro - strategia dlugoterminowa ma na celu koszenie 30% od KAZDEJ sprzedanej aplikacji, bo bedzie mozna instalowac TYLKO ze sklepu metro M$ ala appstore - malpa ballmer znowu skopiowal cene nie kopiujac plusow/innowacji


 34. @rmarcin (autor: VP11 | data: 25/08/13 | godz.: 20:12)
  Mam w pracy i Windows XP, i 7 i serwer 2008r2. Na tych systemach dzialam. Roznica jest taka, ze jak uzywalem XP to z trudem osiagalem zzajetosc 3GB, teraz podstawowy komp 7 i po zaladowaniu kompa zrzera2GB. I szybciej przy wirtualnych maszynach zapycham 24GB.

  Przetestowalem win 8 i serwer 2010. I jeden i drugi mnie odrzucil. Zastanawiam sie tylko nad jednym co bedzie z XP, bo M$ likwiduje wsparcie w przyszlym roku. Nie chce za zadne skarby miec 8. Moze uda sie u admina wywalczyc 7 lub serwer 2008r2, znajac jego to na 90% zainstaluje 7.


 35. RusH (autor: zgrzejan | data: 25/08/13 | godz.: 23:28)
  Koszenie kasy to chyba podstawowy cel Apple MS , Google etc.
  Twiedzisz ze rynek neguje nowe systemy od MS.
  No dobrze w takim razie Android na swych poczatkach tez mial sobie dac spokoj bo mial male udzialy w rynku?W dodatku byl beznadziejny ,a co najmniej mocno niedorobiony
  Czy kafelki to zly sposob na ujednolicenie interfejsu na roznych urzadzeniach?
  Ja twierdze ze nie.
  Skoro wiec niby jest to zle to prosze zaproponuj alternatywe.Bo ja narazie nie widze zadnej.
  Wiesz jak ktos mi zaproponuje cos lepszego to ja nie bende sie upieral naprawde.
  Jak narazie wystarczy dodatkowy monitor i kafelki okazuja sie nagle jako lepsze rozwiazanie niz tradycyjne menu.I spisuja mi sie dobrze.Na lapku mam win 7 bo tak akurat jest lepiej dla niego.
  I ja sie rowniez ciesze z tego ze jest cos wiecej niz tylko iOS jako konkurencja.Przynajmniej cos sie wreszcie dzieje.Jakos tak bardzo nudno bylo przez ostatnie 10 lat


 36. cd... (autor: zgrzejan | data: 25/08/13 | godz.: 23:45)
  Jak narazie uzywalnosc win 8 jest(moze byc) problematyczna jak sie ma tylko jeden wyswietlacz w dodatku niedotykowy.A taka sytuacje ma ogromna wiekszosc uzytkownikow,PC czy laptopow.Z tym ze to sie zmieni.Podobny problem jak z Vista.Z tym ze tam chodzilo o zasoby sprzetowe.A teraz?Kto kupuje sprzet z 1 czy 2 GB ram?Albo kto nie ma jeszcze sartofona?(np ja XD)

 37. VP11 (autor: Krax | data: 26/08/13 | godz.: 09:54)
  i co zrobisz po instalcji 7? nie wydaje mi się żeby Microsoft popełnił ten sam błąd co przy xp i najpewniej 2 lata zabije viste, potem 7... potem będzie płacz że co 9 zła... i instalowanie 8? z softem jest tak że bierze się zawsze najnowszą stabilną wersję... na chwilę obecną założenia świetnie pasują do 8...
  a co do gui... miesiąc zabawy systemem w modern i nie będziesz chciał wracać... po prostu to jest tak że użytkownicy win 8 dzieląsie na dwa typy... typ ostrożny który początkowo nie ufał systemowi ale bardzo szybko się dostosował i typ negatywny który od początku był na nie... pokorzystał i po max tygodniu stwierdził nie, nie lubie, nie podoba mi się.... jest brzydkie i chce mojego starego fiata 126p.
  chciałbym żeby choć jedna osoba pokazała mi w czym 8 ustępuje 7 przy tej samej cenie.
  up. nie wiem czy wiecie ale jest wersja 32bitowa... i działa także o niebo lepiej.... dziwne a ma tylko trochę ponad 3GB ram.

  dopierdzielają się do kafelków a interfejs nowego sony wygląda tak:
  http://www.athinorama.gr/...ed/ps4gui_art_in_3.jpg
  http://i.imgur.com/j5q8JnA.jpg
  http://www.el33tonline.com/...ds/2013/06/PS4UI.jpg

  sry ale nowe ubuntu, windows 8, windows phone, sony ps4, xbox one... jakoś w tę stronę idzie to wszystko. jakoś nowy interfejs sony przypadł do gustu graczom i podobał się... a większość i tak będzie używać go przy użyciu pada(nie dotyku, urządzenia z androidem lub vita)... co jest wolniejsze niż mysz i klawiatura.
  dziwne, a może krytykujemy kafelki bo to przecież Microsoft i jak komuś się podoba to umiera jednorożec?


 38. @35 (autor: Muchomor | data: 26/08/13 | godz.: 10:08)
  Jak z dziećmi...
  Przeczytałeś kolego co Rush napisał w poście 33? Wyrzuca Keraxowi dokładnie to co ty powtarzasz.

  Myślicie w swej małej domowej skali i z jakiegoś powodu wydaje wam się, że to skala odpowiednia dla reszty rynku.

  Cieszę się, że wam się win8 podoba, ale w korporacjach nie ma szans, a to tam wyobraźcie sobie, MS trzepie kasę, a nie z waszych śmiesznych domowych komputerków.
  Żaden szanujący się dział IT nie zafunduje sobie rewolucji jaką zaserwowałby im Win8, bo by ich to pozatykało na dłuuugi czas. Dlatego też nie wchodzi i nie wejdzie u mnie i wszędzie gdzie mam znajomych.

  Forsowanie Metro jest po to, żebyś mógł instalować aplikacje tylko ze sklepu MSa - czyli dla nich raj, a dla ciebie jak sobie tam chcesz. Ja się na to nie godzę. Alternatywa dal rynku już istnieje - pozostac przy tym co już istnieje i do czego działy IT dawno się przygotowały.


 39. @37 (autor: Muchomor | data: 26/08/13 | godz.: 10:13)
  Dalej uparcie przykładasz wszystko do skali domowej. Wydawało mi się, że jaśniej już się nie da napisać: MS zarabia na rynku korporacyjnym!
  Ty uparcie tłuczesz porównania do domowych konsolek do gier.

  MS musi robic dobrze korporacjom, bo jak te go oleją to będzie w ciemnej dupie. Tutaj niestety upiera się przy swoim i będzie miał problemy - ldatego właśnie porażką była Vista.

  Takie żuczki jak ty i twoje domoe zabawki, to dla nich tylko przystawka. Stać ich na to, zeby na tym nie zarabiać, bo to inna część biznesu przynosi kasę.


 40. @Muchomor (autor: rmarcin | data: 26/08/13 | godz.: 10:25)
  Na razie nikt w korporacjach instalować 8 nie będzie. To normalne, bo dopiero 7mka tam się przyjęła. Pracuje w dużej korporacji, a Windowsa 7 mam dopiero od niecałych dwóch miesięcy. A co będzie dalej to nie wiadomo, więc nie ma co głosić teorii nie popartych faktami. Tobie też się wydaje, że wiesz co będzie odpowiednie dla całego rynku. Metro nie jest idealne, ale jest to jakaś nowość na skostniałym rynku. To że wywołuje mieszane uczucia to normalne. Czy się przyjmie czas pokaże. Uważam, że potrzebne są zmiany jak choćby prawdziwie "żywe" kafle.

  Oczywiście, że MS chciałbym mieć swój M$ Store. Która firma by nie chciała? Ale to nie znaczy, że mu się uda. Długa droga do tego i raczej nie wyobrażam sobie aby zrobili taki ruch dla "dużych" aplikacji na "dużego" Windowsa. Deweloperzy by ich zjedli. A co jak co, ale jeśli chodzi współpracę z deweloperami to MS jest wzorem.

  @36
  A ty pracowałeś chociaż na 8mce? Chociaż chwilę?


 41. @Krax: zajmowałeś się kiedyś sieciami z tymi systemami? (autor: zartie | data: 26/08/13 | godz.: 14:00)
  Jak w W2k coś ustawiłem, to po pierwsze działało "od pierwszego strzału", po drugie tak było po wsze czasy. W XP działało albo nie - i była zgadywanka dlaczego nie działa, skoro "powinno" - lub przestawało działać - zgodnie z regułą, że coś ma paść, to zrobi to tak, żeby straty były jak największe.

 42. w sumie... (autor: TeXXaS | data: 26/08/13 | godz.: 14:12)
  rynek go podsumował... Akcje zyskały 7.5% zaraz po tej decyzji. I to chyba wszystko w temacie.

 43. @40 (autor: Muchomor | data: 26/08/13 | godz.: 14:18)
  Ja mam 7mkę już sporo ponad 2lata. XP powoli schodzi do lamusa - pojedyncze sztuki.
  Sam zajmuję się przygotowaniem obrazu korporacyjnego i jego deployką, więc zęby na tym zjadłem.
  8-mka nie wejdzie, ale nie dlatego, że na nią za wcześnie, a dlatego, że jest potencjalnym masowym generatorem problemów dla działu supportu.
  Może i tylko mi się wydaje, ale ja mam przynajmniej solidne podstawy by tak twierdzić, bo jestem bezpośrednim odbiorcą tej części rynku. Ty jesteś end-userem i gdybasz czytso teoretycznie.


 44. rmarcin (autor: RusH | data: 26/08/13 | godz.: 14:18)
  M$ juz od jakiegos czasu olewa developerow, wazniejsze sa uklady i wojenki dzialow wewnatrz M$ i z dnia na dzien przychodza newsy ala
  -od dzisiaj przyszloscia sa aplikacje pisane pod Windows Forms, #NET to przeszlosc, Silverlight uber alles
  -oh wait, deprecjonujemy Windows Forms, mozecie o nim zapomniec, przyszloscia sa aplikacje pod WPF, also jednak #NET uber alles
  -oh wait, deprecjonujemy WPF, mozecie o nim zapomniec, przyszloscia jest METRO!11

  METRO to ponury zart, GUI nie pozwalajace odpalic >1 aplikacji na raz? brak przesuwania okien? cut&paste miedzy oknami gdzie?
  Malpa ballmer po raz kolejny skopiowala cos od Apple nie rozumiejac idei jaka za tym stala, na Ifonie/iPadzie jest sie zwykle odbiorca tresci wiec pelnoekranowosc tak bardzo nie przeszkadza, w biurze trzeba pisac meila/edytowac arkusz, prowadzic jakas baze danych i jednoczesnie lookac przepisy/costam na www, wszystko na raz, i nie w kafelkach na 1/4 ekranu


 45. Muchomor.. (autor: zgrzejan | data: 26/08/13 | godz.: 14:34)
  I co z tego ze mam kupowac aplikacje w sklepie MS?
  A co tak to ma wygladac?
  http://antyweb.pl/...w-gry-google-cos-z-tym-zrobi/
  Wiesz do czego to prowadzi?
  Ano do tego ze tworcy oprogramowania uciekaja w chmure.A tam czeka juz na nas Chrome OS z otwartymi rekami.I z calego systemu zostanie Ci przegladarka.To dopiero bendzie wolnosc.
  Sorry z dwojga zlego wole Kafelki.


 46. @45 (autor: Muchomor | data: 26/08/13 | godz.: 15:05)
  A ty dalej swoje...
  Jak mam dyskutować z takim dyletantem?
  Co ma do rzeczy Android? Jacy użytkownicy zaczną uciekać w chmurę, korporacyjni? Już powoli uciekają, ale nie w taki sposób jak ty myślisz.
  Co ma Chrome OS do tego? Wyprze Windę z korporacji??
  Ty dalej myślisz w zupełnie innej skali i nie masz pojecia, o czym Rush (i po nimi ja) pisze.
  Chcesz analizować przydatność Windy8 w korporacjach przyrównując go do Android i Chroma na telefonach?? Co ty piszesz i do kogo?


 47. Dobra. (autor: Muchomor | data: 26/08/13 | godz.: 15:11)
  Ja już EoT, bo to nie dyskusja.
  Wy chłopaki się napaliliście na Win8 i ok. Ma prawo wam się podobać, jako użytkoiwnikom domowym, ewetualnie końcowym w małych firmach. Ja natomiast porównuję obecną sytuację z Win8, do potencjalnych problemów w tej części rynku, która jest dla MSa absolutnie kluczowa. NA rynku domowym to Ballmer mógl próbować coś wymusić, ale rynek korporacyjny rządzi się innymi prawami i to tam się dyktuje warunki.
  Nie macie kompletnie odniesienia do tego jaka jest różnica między waszymi doświadczeniami, a tym co liczy się na rynku korporacyjnym, więc nie mam o czy m z wami dyskutować.


 48. Korporacje? (autor: zgrzejan | data: 26/08/13 | godz.: 17:15)
  Kupia wczesniej czy pozniej.Jesli nie 8 to 9.
  Od kiedy wogole korporacje rzucaja sie na swiezy system?Wogole od kiedy jest sens kupowania sprzetu z nowym systemem bez pierwszych SP?Odkad pamietam zawsze jest to samo.Bedzie to wkoncu dzialalo tak jak powinno to i koropracje sie tym zainteresuja.
  To nic nowego.Ale jak myslisz ze MS zrezygnuje z Kafelek to sie mocno zdziwisz.


 49. To jest tak trywialne... (autor: zgrzejan | data: 26/08/13 | godz.: 17:30)
  ze nie ma sensu nad tym dyskutowac

 50. po prostu... (autor: zgrzejan | data: 26/08/13 | godz.: 17:49)
  Obalilem twoj argument o chciwym MS ktory chce na mnie zarabiac to sie zasloniles koropracjami.A tu jest zawsze tak samo.Czy moze kiedys bylo inaczej?Na innych systemach od MS

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.