Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 26 sierpnia 2013 
    

Nowe Xeony E5 v2 dla urządzeń wbudowanych


Autor: Wedelek | źródło: CPU World | 07:01
Niebawem do oferty Intela dołączą cztery nowe procesory z rodziny Xeon E5 v2, o symbolach 2618L, 2628L, 2648L, oraz 2658L, bazujące na rdzeniach Ivy Bridge-EP w liczbie od sześciu do dziesięciu i przeznaczone dla rynku urządzeń wbudowanych. Opisywane układy z literką L w nazwie otrzymały od 15MB do 25MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu i w porównaniu do odmian dedykowanych podstawce LGA charakteryzują się niższym zegarem bazowym oraz TDP. Wymienione w tekście Xeony obsługują technologie Hyper Threading (każdy z rdzeni przetwarza jednocześnie dwa wątki), Trusted Execution i prawdopodobnie Turbo Boost.

Niestety w chwili obecnej nie wiadomo z jaką częstotliwością w trybie Turbo będą pracowały opisywane modele, ale odpowiedź na to pytanie poznamy najpóźniej pod koniec trzeciego kwartału bieżącego roku, bo właśnie wtedy rzeczone układy trafią na rynek. Poniżej znajdziecie tabelkę ze specyfikacją nowych chipów Intela, znaną w momencie pisania niniejszego tekstu:


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.