Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 26 sierpnia 2013 
    

Broadwelle będą wymagały płyt głównych z chipsetem serii 9


Autor: Wedelek | źródło: Vr-Zone | 15:25
(2)
Portal Vr-Zone dotarł do ciekawych informacji dotyczących przyszłych procesorów Intela dla rynku desktop. Pierwsza z nich dotyczy platformy Haswell Refresh, czyli odświeżonych Haswelli, które zadebiutują w drugim kwartale przyszłego roku. Wynika z niej, że nowe procesory wchodzące w skład rzeczonej platformy otrzymają wyższe zegary i będą kompatybilne z chipsetami serii 8 i 9, oraz podstawką LGA 1150. Druga z nowin traktuje o procesorach z rodziny Broadwell, wytwarzanych w nowym, 14nm procesie technologicznym, które będą kompatybilne tylko z chipsetami serii 9 i w formie odmian desktopowych pojawią się w drugiej połowie 2014 roku.

Innymi słowy układy z rodziny Haswell Refresh i Broadwell będzie dzielić mniej niż rok i mimo iż oba bazują na tej samej mikroarchitekturze, nowsze chipy nie będą współpracować z już sprzedawanymi płytami głównymi. Wszystko dlatego, że Intel po raz kolejny zmieni mechanizm zarządzania energią i poszczególne linie będą miały teraz inne wymagania co do wartości napięcia (szczegóły w tabeli poniżej). Nie czeka nas co prawda podobna sytuacja jak w przypadku Haswelli, gdzie część gorszej jakości zasilaczy nie spełniała nowych warunków (minimalne natężenie prądu w linii 12V w przypadku Haswelli to 0,05A), ale poczynione zmiany wymusiły wprowadzenie nowego chipsetu.

Swoją drogą chipsety serii 9 w porównaniu do „ósemek” wprowadzą obsługę nowego złącza SATA Express, oraz funkcji OC dysków SSD. Na koniec warto nadmienić, że wśród autorów przecieków trwa spór o to, czy kolejna generacja procesorów Intela otrzyma nowy kontroler pamięci typu DDR4, czy może nadal będą używane moduły typu DDR3. 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. niech juz zaczna robic (autor: akslow | data: 26/08/13 | godz.: 19:50)
    procki BGA. Co generacja i tak nowa plyta.

  2. akslow (autor: Markizy | data: 26/08/13 | godz.: 20:18)
    nie poganiaj intela, bga nieprzyjemnie się specjalnie nie przyjmie, chociażby z powodu różnego doboru płyt głównych. Fakt faktem że cześć tanich płyt+procek zostanie w ten sposób zastąpionych jest wyższe półki pozostaną tak jak jest czyli osobno procek i płyta.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.