Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 20 sierpnia 2002 
    

Chaintech w trzech smakach


Autor: R4v | 16:29
Chaintech, znany producent płyt głównych, zamierza podzielić swoją ofertę na trzy części, skierowane do określonych grup użytkowników. Płyty Zenith są najbardziej rozbudowany i przeznaczone dla entuzjastów. Każda płyta zostanie wyposażona w 6 gniazd PCI, 3 lub 4 sloty DIMM, zintegrowany kontroler Ethernet, porty USB 2.0, IEEE 1394 Firewire oraz kontroler IDE RAID. Do płyt zostanie dołączony CBOX2, czyli panel montowany w zatoce 5.25". Ma on posiadać dodatkowe gniazda USB i FireWire, gniazda audio, port podczerwieni, czytnik kart SmartCard i wyświetlacz prezentujący odpowiednie kody w czasie startu i temperaturę procesora. Do płyt zostaną dołączone także okrągłe kable IDE, słuchawki Body Theater i zestaw oprogramowania wraz z Linuxem. Pierwsze Zenithy powinny pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale. Będzie to płyta 7VJS, zbudowana na chipsecie VIA KT400.

Kolejne płyty, 7NJS zbudowana na nForce2 i 9GJS na chipsecie Intel Granite Bay, pojawią się pod koniec roku. Apogee to z kolei seria przeznaczona na rynek masowy. Ona także zostanie wyposażona w 6 gniazd PCI, 3 lub 4 gniazda DIMM, kontroler Ethernet i porty USB 2.0. W tym przypadku zabraknie jednak gniazda FireWire i kontrolera RAID. Do serii Apogee także będzie dołączany panel CBOX, słuchawki i zestaw oprogramowania z Linuxem. Płyt z tej serii to: 7NJL2 z układem nVidia nForce2, 7VJL2 z VIA KT400, 9EJL3 z i845PE, 9BJF2 z i845GE i 9SJL zbudowana na chipsecie SiS648. Z kolei seria Summit ma trafić na rynek płyt najtańszych. Od serii Apogee różni ją brak dodatkowego wyposażenia, jak choćby panelu CBOX.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.