Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 9 września 2013 
    

Nowa wersja oprogramowania Norton 360, IS i AntiVirus


Autor: DYD | 08:31
(4)
Symantec poinformował o wprowadzeniu na rynek najnowszych wersji programów zabezpieczających z rodziny Norton, zapewniających względem poprzedniej wersji lepszą ochronę i usprawnioną wydajność. Podczas ich opracowywania zadbano też o zgodność z nowymi funkcjami systemu Windows 8.1. Użytkownicy oprogramowania Norton dostrzegą pewne modyfikacje w interfejsach, prawdziwe zmiany kryją się jednak „pod maską”. W każdej z pięciu opatentowanych przez Symantec warstw zabezpieczeń wprowadzono ulepszenia w dziedzinie ochrony, wydajności i łatwości obsługi.

Oto najważniejsze udoskonalenia:

- Zaawansowane narzędzia naprawcze — coraz częstszym efektem ubocznym współczesnych ataków szkodliwego oprogramowania jest uszkodzenie ważnych plików systemu Windows, co wymaga czasochłonnej reinstalacji systemu operacyjnego. Nowe, zaawansowane funkcje naprawcze korzystają z sieci Symantec Global Intelligence Network i szerszego zakresu źródeł internetowych, aby szybciej i skuteczniej naprawiać pliki systemu Windows, które zostały uszkodzone przez złośliwe oprogramowanie.

- Udoskonalony mechanizm SONAR — ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem przypomina zabawę w kotka i myszkę, w której atakujący nieprzerwanie rzucają nam wyzwanie i zmuszają Symanteca do udoskonalania produktów w odpowiedzi na zmiany wprowadzane w stosowanych przez nich technikach. W tym roku znacznie zoptymalizowano mechanizm SONAR — technologię opartą na analizie behawioralnej i założeniu, że choć zmienia się charakter szkodliwego oprogramowania, często nie zmienia się jego zachowanie. SONAR umożliwia teraz wykrywanie i unieszkodliwianie złośliwych aplikacji, które próbują ukryć swoje podstępne zachowanie, działając wewnątrz legalnych procesów systemu Windows.

- Usuwanie skutków ataku w oparciu o technologię SONAR — zrozumienie tego, co stało się po ataku z użyciem szkodliwego oprogramowania, może być równie trudne jak rekonstrukcja miejsca zbrodni. Mechanizm SONAR pomaga w usunięciu i wyczyszczeniu pozostałości po próbach ataków, zachowuje jednak „dowody” do późniejszego wykorzystania przez technologie naprawcze Norton. Takie rozwiązanie pomaga zapewnić, że ślady po ataku szkodliwego oprogramowania zostaną usunięte, a system zostanie przywrócony do swojego pierwotnego stanu.

- Łatwiejsza konfiguracja i zarządzanie — użytkownikom, którzy wolą instalację za pośrednictwem pliku pobranego z internetu lub nie mają napędu CD/DVD, nowa wersja oprogramowania oferuje wygodniejszą instalację i konfigurację. Klienci mogą szybko pobrać i zainstalować najnowsze wersje swoich produktów dostosowane do typu posiadanego urządzenia i mieć dzięki temu pewność, że wszystkie ich urządzenia są objęte ochroną.

- Szybsza praca — Symantec zdaje sobie sprawę z faktu, że ich użytkownicy nie chcą, aby zabezpieczenia przeszkadzały im w normalnym, codziennym korzystaniu z komputera. Na podstawie przeprowadzonych testów firmy PassMark stwierdzono, że w porównaniu z wersjami z ubiegłego roku poprawił się czas ładowania programów Norton o 15%, szybkość instalacji o 10%, a zużycie pamięci podczas skanowania obniżyliśmy o 100 MB — jest to nasze najszybsze i najlżejsze oprogramowanie jak do tej pory (źródło: PassMark, sierpień 2013 r.).

- Udoskonalona funkcja Norton Identity Safe — w nowej wersji oprogramowania Norton wprowadzono nową jakość do naszego narzędzia zarządzania hasłami. Rozwiązanie to oferuje teraz zoptymalizowane wypełnianie formularzy oraz funkcje typu „przeciągnij i upuść” i pełne przeszukiwanie magazynu haseł dostępne bezpośrednio z paska narzędzi, co pomaga zarządzać nimi w jeszcze bardziej bezpieczny i wygodny sposób.

Najnowsze wersje programów Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus można kupić w Polsce w punktach sprzedaży detalicznej oraz sklepie internetowym pod adresem. Cena pakietu Norton 360 wynosi 249,99 zł, a Norton Internet Security 179,99 zł. Oba programy zapewniają ochronę maksymalnie trzech komputerów PC przez rok, natomiast Norton AntiVirus (129,99 zł) — jednego komputera PC również przez rok. Klienci z ważnym abonamentem na produkt Norton mogą otrzymać najnowsze aktualizacje w ramach modelu subskrypcji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w centrum aktualizacji Norton (Norton Update).


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. :-) (autor: Dziadek Żniwiarz | data: 9/09/13 | godz.: 10:49)
  Czytanie newsów w pracy (zwłaszcza takich jak ten) zwiększa waszą wydajność. Analogicznie zainstalowanie Nortona zwiększa wydajność waszego komputera.

 2. @1 świeta... (autor: PrEzi | data: 9/09/13 | godz.: 12:21)
  ...prawda :)
  Kolega niestety musi uzywac (ze wzgledu na korporacyjny VPN) i dostaje pierd*lca jak mu Norton "mowi" jak to sprawil, ze komputer dziala szybciej, jak to przeanalizowal zasoby systemu, jak to sprawdzil czy komp wystarczajaco szybko dziala i czy podtarl tylek rano.


 3. Takie samo g... jak zawsze. (autor: Kenjiro | data: 9/09/13 | godz.: 15:46)
  Próbowałem usunąć fałszywego antywirusa Nortonem, Kasperskym i jeszcze kilkoma trialami. Żaden nie wykrył pozostałego serwisu i nie usunął malware. Tak samo poradził sobie darmowy Avast, ale ten jest darmowy, więc można mu wybaczyć.
  Dopiero ręczne grzebanie pozwoliło usunąć śmiecia.
  W skrócie - nie polecam powyższego, sprawdzony, nie działa lepiej niż darmówki.
  Jak ktoś chce mieć upierdliwy AV, to polecam Comodo, chyba najlepszy z darmowych.


 4. Ja te z (autor: Pider | data: 9/09/13 | godz.: 19:52)
  uzywam Comodo i bardzo mi przypasował.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.