Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 10 września 2013 
    

Dysk Seagate Ultra Mobile HDD dla tabletów


Autor: DYD | 10:39
(7)
Seagate ujawnił nowy dysk Seagate Ultra Mobile HDD zaprojektowany wyłącznie do urządzeń mobilnych. Zintegrowany z zestawem narzędzi Seagate Mobile Enablement Kit, w skład których wchodzi oprogramowanie Seagate Dynamic Data Driver, nowe rozwiązanie do przechowywania danych oferuje do 7x więcej pojemności w stosunku do tradycyjnego 64 gigabajtowego tabletu, przy zachowaniu parametrów mocy, pracy i niezawodności urządzeń flash.

W celu optymalizacji mobilnych zastosowań dysku Ultra Mobile HDD i zestawu Mobile Enablement Kit, Seagate rozwiązał kilka kluczowych obszarów wykraczających poza standardowy dysk twardy do laptopów. Obszary te obejmują zarządzanie wstrząsami, ciepło i wibracje oraz ruch żyroskopowy. Wszystkie te elementy zostały szczegółowo przetestowane, aby upewnić się, że dysk zapewni najpełniejsze użyteczność tabletów.

Sprostanie obecnym wymaganiom stawianym przenośnym rozwiązaniom do magazynowania danych oznacza pokonywanie kolejnych wyzwań, jak wymogi dotyczące zużycia energii, zrzucanie urządzeń przez konsumentów i wymagania użytkowników. Połączenie nowego dysku Ultra Mobile HDD z oprogramowaniem Driver Dynamic Data eliminuje te przeszkody umożliwiając producentom OEM, wygodne rozmieszczenie pamięci o dużej pojemności w urządzeniach mobilnych.

Zastosowanie przez Seagate oprogramowania Dynamic Data Driver rozwiązuje te problemy poprzez odpowiednio zaprojektowanie elementy systemu. Zmniejszone zużycie energii i lepsze wyniki zostały osiągnięte poprzez inteligentne buforowanie realizowany na poziomie systemu. W efekcie urządzenie mobilne korzystające z 8 GB pamięci flash oraz dysku Ultra Mobile HDD i oprogramowania Dynamic Data Driver osiąga poziom zużycia energii równy tabletowi o pojemności 64GB i wydajność równą tabletowi o pojemności 16GB tablet – kosztując mniej niż każdy z nich.

Oprogramowanie zapewnia ochronę dysku za pomocą rozwiniętego czujnika ruchu i algorytmów monitorowania termicznego, kontrolując dostęp do dysku i pozwalając uniknąć warunków, które mogłyby go uszkodzić. Napęd jest tak dobrze izolowany, że w wielu przypadkach w razie upadku, szybciej pęknie ekran niż uszkodzi się dysk twardy.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć niezawodność urządzeń mobilnych, dysk Ultra Mobile HDD posiada zintegrowany własny sensor Seagate Zero Gravity dla zapewnienia lepszego zarządzania szokiem. Włączone tryby mocy wspierają dysk w czasie spoczynku, standby oraz bezczynności pozwalając na uzyskanie zużycia energii na tak niskim poziomie jak 0.14W i wspierając długą żywotność baterii wymaganą przez tablety. Jego smukła, wytrzymała konstrukcja pozwala na wykorzystanie w nowych, wschodzących zastosowaniach, takich jak wymienialne i odłączane rozwiązania do przechowywania danych.

Wykorzystując doświadczenie firmy z ultra-przenośnymi aplikacjami, takimi jak iPody, odtwarzacze MP3 oraz kamery wideo, nowo zaprojektowany 2,5-calowy dysk twardy ma tylko 5mm szerokości i waży ok. 93,5 grama – mniej więcej tyle samo o żarówka. Wyposażony w nawet 500 GB pojemności, zapewnia najwyższą gęstość zapisu dostępną w małej, ultra-cienkiej obudowie oferując przestrzeń dla ponad 100.000 zdjęć, 125.000 piosenek lub 62 godzin w wysokiej rozdzielczości wideo i filmów.

Zestaw Seagate Mobile Enablement Kit zawiera Ultra Mobile HDD, oprogramowanie Dynamic Data Driver oraz opcjonalny, zindywidualizowany projekt referencyjny, pozwalając tabletom z dyskiem twardym w przejrzysty sposób oferować mobilnym użytkownikom dużą pojemność magazynowania. Zestaw został w chwili obecnej zaprojektowany do pracy z systemem operacyjnym Android.

Dysk Seagate Ultra Mobile HDD będzie dostępny oddzielnie oraz jako część zestawu Seagate Mobile Enablement Kit. Oprogramowanie Dynamic Data Driver nie jest sprzedawane oddzielnie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. HDD atakuja (autor: rookie | data: 10/09/13 | godz.: 11:11)
  Zaskoczyl mnie ten news - HDD w tablecie zamiast karty SD...ciekawe...

 2. HDD nie odpusci tak lekko rynek (autor: VP11 | data: 10/09/13 | godz.: 13:14)
  Taki dysk pozwoli dla 90% uzytkownikow pracowac wygodnie, zmniejszajac cene za 1GB.

  Ale co do pamieci flash 8GB, po jakiej ilosci zapisanych danych padnie i co wtedy. Mam 8-io latka 120GB, ktory dziala do tychczas. A ilosc danych zapisanych na nim juz spokojnie mozna liczyc w kilka TB. Czy w tym nowiutkim dysku tez bedzie dzialal tak dlugo ?


 3. @VP11 (autor: rookie | data: 10/09/13 | godz.: 15:03)
  Flashe dzialaja, i to dobrze jako cache - pierwsze momentusy XT wyszly ok. 3 lata temu...

 4. Chciałbym (autor: Pider | data: 10/09/13 | godz.: 21:35)
  takie cudo 500gb w tablecie :)

 5. ... (autor: Elektron | data: 11/09/13 | godz.: 01:12)
  93,5 grama – mniej więcej tyle samo o żarówka
  Co ma piernik do wiatraka?
  Prędzej pęknie ekran... no tak... jak go 100 gramowy dysk przywali to na pewno heheh
  Trochę sporo papki marketingowej, ale ogólnie to się chwali. Wreszcie można będzie wrzucić do tabletu archiwum zdjęć nie wywalając majątku na karty microSD. Przecież tablet do innych rzeczy się nie nadaje ;) Ot takie gówienko do okresowego przeglądnięcia 2 stronek i pokazania kilku zdjęć z wakacji. Granie pomijam. PC/lapek forever.


 6. oj nie wiem (autor: RusH | data: 11/09/13 | godz.: 03:57)
  zdjecia mozesz trzymac w databanku z wifi i 3 calowym dyskiem 4TB

 7. ... (autor: Elektron | data: 11/09/13 | godz.: 11:26)
  oj ja wiem. Po sieci jest zazwyczaj wolno, tablety nie grzeszą dobrym wifi. Poza tym jak się gdzieś pojedzie to już się nic nie pokaże, a zakładanie bazy internetowej to już nie takie hopaj siup jak przerzucenie zdjęć na twardziela w tablecie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.