Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 11 września 2013 
    

IFA i podsumowanie nowości ze stoiska Sennheiser


Autor: DYD | 13:57
(1)
Interesującą nowością była słuchawka do komunikacji telefonicznej, działająca w najnowszej technologii Bluetooth 4.0. Zaawansowana technologia modelu Presence poprawia komunikację w głośnym otoczeniu i zachowuje jakość dźwięku HD we wszystkich środowiskach dźwiękowych, także podczas wiatru. Dzięki systemowi ochrony słuchu ActiveGard użytkownik nie jest narażony na nagłe skoki głośności. Słuchawka Presence jest prosta w użyciu, działa w zasięgu do 25 metrów i ma czas działania na jednym ładowaniu wydłużony do 10 godzin (połączenia wąskopasmowe) lub 8 godzin (połączenia szerokopasmowe).




Nowością na półce z przenośnymi słuchawkami audio były trzy lekkie modele PX 95, PMX 95 i PCX 95. Słuchawki miniaturowe PX 95 dostarczają pełen detali dźwięk i są wystarczająco lekkie, by móc korzystać z nich przez długie godziny spacerów, jazdy środkami komunikacji czy pracy na komputerze. Model PMX 95 to nowocześnie zaprojektowana wariacja na ten sam temat. Jego elastyczny pałąk szyjny i przesuwne nauszniki pokryte miękkimi poduszkami są wygodne w noszeniu i zapewniają utrzymanie słuchawek w jednym miejscu.


Słuchawki PCX 95 są wprawdzie podobne - bo także wyposażone w pałąk szyjny - ale to wersja dokanałowa. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja marki Sennheiser. Ten model zapewnia szczegółowy dźwięk z nakręcającymi basami i odpowiednią głębią.


Ważnym elementem stoiska Sennheiser był przeszklony boks, w którym audiofile mogli w ciszy posmakować high-endowego brzmienia marki. Można było posłuchać najwyższych modeli słuchawek Sennheisera, a więc HD 800 i HD 700, „dokanałówek” IE 800 i oczywiście nowych wzmacniaczy słuchawkowych HDVD 800.




Ale największą atrakcją był legendarny system Orpheus. Prawdopodobnie każdy słyszał o tym lampowym wzmacniaczu połączonym z elektrostatycznymi słuchawkami, dostarczającym boskie brzmieniem zgodnie ze swoją nazwą, ale mało kto go SŁYSZAŁ. Otóż w Berlinie można było posłuchać, przy czym muzyka pochodziła z odpowiedniej klasy gramofonu. Orpheus, oryginalnie wypuszczony w limitowanej serii w 1991 roku i wyceniony na ok. 12000 dolarów, dziś wart jest wielokrotnie więcej. Nie jest i nie będzie produkowany, gdyż nie są już dostępne oryginalne zastosowane w nim części, a Sennheiser nie dopuści się użycia kompromisowych zastępników.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. lol (autor: pandy | data: 13/09/13 | godz.: 22:29)
  "Nie jest i nie będzie produkowany, gdyż nie są już dostępne oryginalne zastosowane w nim części, a Sennheiser nie dopuści się użycia kompromisowych zastępników."

  Zawsze mozna zrobic ejszcze lepsze czesci i jeszcze lepszy zestaw... tyle w temacie.

  PS
  Nic nie piszecie o:
  http://www.anandtech.com/...y-soc-for-tiny-devices


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.