Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 12 września 2013 
    

Trójwymiarowy Garmin w desce rozdzielczej Mercedesa 'S'


Autor: DYD | 12:51
(6)
Garmin zaprezentował dziś zintegrowany z deską rozdzielczą system nawigacyjny dla samochodów Mercedes-Benz Concept S – Class Coupé. Premierowe rozwiązanie Garmin oferuje zaawansowaną funkcję wyświetlania trójwymiarowych modeli miast, uwzględniających widok dróg, parków, zbiorników wodnych, a nawet teksturę budynków. Najnowsze rozwiązanie nawigacyjne oparte jest na oprogramowaniu i podzespołach dostarczanych przez firmę Garmin, bazujących na koncepcji zintegrowanej platformy pokładowej K2.

Samochód Mercedes-Benz Concept S – Class Coupé wyposażony w zintegrowany systemem nawigacyjny Garmin będzie prezentowany podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie nad Menem (12 – 22 września) na stoisku Mercedes-Benz w “Festhalle”.

Grafika nawigacji Garmin została zaprojektowana w sposób, który ściśle koresponduje ze stylistyką najnowszej linii samochodów Mercedes-Benz Concept. Na zintegrowanym z deską rozdzielczą ekranie wyświetlane są modele miast w formacie 3D z widokiem charakterystycznych budynków, mostów, tuneli i wielu innych obiektów. System został również wyposażony w najnowsze algorytmy kalkulowania tras oraz narzędzia, umożliwiające udzielanie dokładnych wskazówek nawigacyjnych w trakcie jazdy.

System nawigacyjny Garmin dla samochodów Mercedes-Benz oparty jest na bazie innowacyjnej platformy K2, zaprezentowanej podczas targów CES 2013. Platforma K2 to multimedialne rozwiązanie pozwalające na wygodne zarządzanie funkcjami informacyjnymi, nawigacyjnymi i rozrywkowymi w samochodzie. Została ona zaprojektowana przez zespół Garmin do rozwiązań motoryzacyjnych i OEM, jednak inspiracje zaczerpnięto z segmentu morskiego i lotniczego. System K2 zmienia deskę rozdzielczą w samochodzie w cyfrowy kokpit, umożliwiający bezpieczny i intuicyjny dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji podczas jazdy.

W kwietniu 2013 r. Garmin ogłosił, że został wybrany przez firmę Daimler AG jako dostawca systemów nawigacyjnych do przyszłych modeli marki Mercedes-Benz. Wielokrotnie nagradzane nawigacje firmy Garmin będą w pełni zintegrowane z systemami pokładowymi samochodów Mercedes-Benz przez najbliższe cztery lata.

Dział motoryzacyjny OEM Garmin korzysta z bogatego doświadczenia firmy w projektowaniu interfejsów i urządzeń dla segmentów motoryzacyjnego, lotniczego czy morskiego, aby rozwijać innowacyjne systemy pokładowe integrujące nawigację, rozwiązania telekomunikacyjne, informacyjne i multimedialne. Szeroki wachlarz elektroniki pokładowej Garmina dla przemysłu samochodowego zawiera systemy rozrywkowo-informacyjne, telekomunikacyjne, oprogramowanie nawigacyjne, usługi oparte na lokalizacji czy zintegrowane systemy nawigacji. Biura Garmina dedykowane OEM znajdują się na terenie Ameryk, Europy i Azji.


(kliknij, aby powiększyć)(kliknij, aby powiększyć)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ktoś wie (autor: ditomek | data: 12/09/13 | godz.: 13:47)
  jakiego typu wyświetlacze stosują firmy motoryzacyjne do wyświetlania zegarów.
  Kiedyś wiem, ze w nawigacjach stosowano LCD, ale efekt był taki ze nawet przy ciemnym obrazie ekran rozświetlał kabinę. Czy w końcu ktoś mądry wpadł na pomysł użycia OLEDów?


 2. Ciekawe (autor: sean | data: 12/09/13 | godz.: 16:27)
  na czym będzie polegało restaurowanie starych samochodów za 30 lat. Osobiście nie obdarzam uczuciem starego PC-ta, czyżby stare auta czekał podobny los?

 3. normalne (autor: myszon | data: 12/09/13 | godz.: 16:32)
  matryce tft

 4. ditomek jeśli dobrze pamiętam to w Lexusach (autor: Sławekpl | data: 12/09/13 | godz.: 17:26)
  są OLEDy, w S-classe mietkach też ;)
  myszon jakby to były TFT czyli zwykle TN (jeśli producent podaje TFT to można mieć 99% pewności, że to TN) to w słoneczne dni nic byś na wyświetlaczu nie przeczytał


 5. za wiki (autor: myszon | data: 12/09/13 | godz.: 22:15)
  TFT LCD's are also used in car instrument clusters because they allow the driver to customize the cluster, as well as being able to provide an analogue-like display with digital elements.

 6. A to ma być (autor: kombajn4 | data: 14/09/13 | godz.: 15:54)
  grafika 3D czy wyświetlacz 3D. Bo jak to drugie to chyba jeden z najdurniejszych pomysłów o jakim słyszałem. Ileś tam procent ludzi dostaje silnego bólu głowy od patrzenia na takie ekrany. Świetna wymówka dla policji: "Panie władzo nie wiem ile jechałem bo jakbym patrzył na prędkościomierz to bym się rozbił z powodu wyświetlacza."

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.