Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 22 sierpnia 2002 
    

Nowy „cyfrak” od Ricoha


Autor: DYD | źródło: Alstor | 13:07
Firma Ricoh wprowadza do sprzedaży nowy model aparatu cyfrowego – Caplio RR30. Urządzenie posiada 3,24 megapikselową matrycę CCD, 3-krotny zoom optyczny i 3,4-krotny zoom cyfrowy. Inną istotną dla użytkowników cechą jest jego „energooszczędność”. Wyświetlacz aparatu włącza i wyłącza się automatycznie pomiędzy kolejnymi wykonywanymi zdjęciami. Urządzenie obsługuje zarówno baterie, jak i akumulatory litowo-jonowe pozwalające na robienie setek zdjęć pomiędzy kolejnymi ładowaniami. Możliwe jest także podłączenie zasilacza.

Caplio RR30 umożliwia również robienie zdjęć w trybie „macro” z odległości zaledwie 1 cm, a przy użyciu flash’a z zaledwie 16 cm, bez ryzyka, iż zdjęcie zostanie prześwietlone. Oprócz standardowych opcji wykonywania zdjęć aparat może wykonywać zdjęcia w 2 trybach ciągłych („S-Continuous mode” i „M-Continuous mode”), zapisując 16 ujęć w odstępach co 0,13 s w jednym pliku po pojedynczym naciśnięciu spustu lub po jego przytrzymaniu. Konstruktorzy tego modelu zadbali również o znaczną poprawę jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu (tryb „High-sensivity”). Bardzo proste jest również oglądanie wykonanych zdjęć. Aby obejrzeć ostatnie ujęcie należy nacisnąć tylko jeden przycisk (Quick Review Button), po dwukrotnym jego naciśnięciu aparat powróci do trybu zapisu.

Przekazywanie danych z aparatu jest niezwykle proste dzięki interfejsowi USB i dostarczonemu wraz z nim oprogramowaniu. Urządzenie posiada 8 MB pamięci wewnętrznej i gniazdo na karty pamięci SD. W skład zestawu wchodzą również: kabel video, kabel USB, pasek na rękę, 2 baterie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.