Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 19 września 2013 
    

SanDisk obchodzi w tym roku swój srebrny jubileusz


Autor: DYD | 14:04
SanDisk świętuje w tym roku swoje 25-lecie istnienia firmy, która obecnie skupia się na produkcji pamięci flash, dysków SSD oraz pamięci pendrive. Wszystkie pamięci flash produkowane są w japońskiej fabryce, zaś składane w chińskiej fabryce. Firma wspomina premierą swojego pierwszego na świecie dysku SSD w roku 1991. Ówczesny dysk SSD — 2,5 calowy zamiennik dysku twardego miał pojemność 20 MB. Jego cena OEM kształtowała się na poziomie 1000 USD (czyli 50 USD za 1MB pojemności). W roku 1997 firma SanDisk wprowadziła technologię MLC z zapisem dwóch bitów w jednej komórce.

W roku 2008 firma SanDisk ogłosiła wprowadzenie zapisu trzech bitów na komórkę, co ponownie zwiększyło pojemność dysków SSD i obniżyło koszty pamięci masowej.

Obecnie firma SanDisk wprowadza pamięć flash (również dyski SSD) do segmentu pamięci masowej dla firm, odmieniając oblicze centrów przetwarzania danych. Jednym z najnowszych produktów zaprezentowanych na targach IBC w Amsterdamie, są karty pamięci Compact Flash (CF) – SanDisk Extreme Pro o pojemności 256GB oraz Compact Flash SanDisk CFast 2.0 o prędkości 450 Mb/s. Są to obecnie największe oraz najszybsze kary pamięci CF dostępne na rynku.

Gdy zakładaliśmy SanDisk z Eli i Jackiem w 1988 r. doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że pamięć flash ma ogromny potencjał” — powiedział Sanjay Mehrotra, współłza-łożyciel firmy SanDisk, obecnie jej Prezes i Dyrektor Generalny. „Rozwój naszej firmy i wpływ, jak wywarliśmy na świat, przekroczyły nasze oczekiwania. Podczas gdy my wspominamy nasze osiągnięcia i przełomowe chwile, pracownicy SanDisk opracowują nowe technologie i rozwiązania, które przez następne 25 lat będą wyznaczać nowe trendy na rynku, z korzyścią dla naszych akcjonariuszy. Postanowiliśmy uczcić tę przełomową datę poprzez kontynuowanie naszej wieloletniej tradycji angażowania się w wolontariat. Z dumą mogę poinformować, że 100% naszych pracowników zobowiązało się, że w roku 2013 weźmie udział w programach wolontariatu — i jesteśmy na dobrej drodze, aby ten cel osiągnąć”.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.