Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 24 września 2013 
    

Czego można się spodziewać po Surface Pro 2


Autor: Wedelek | źródło: Slashgear | 07:01
(5)
Microsoft zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowej wersji tabletu internetowego Surface w wersji Pro. Druga generacja ma stanowić rozwinięcie idei, jaka przyświecała twórcom pierwszego Surface, bo jak stwierdził jeden z pracowników giganta z Redmond: „nie chodzi o to, by wynaleźć koło na nowo, ale by je ulepszyć”. Obecnie wiadomo, że nowy Surface Pro będzie bazował na procesorach Intela z rodziny Haswell, dostanie lepszy wyświetlacz - ClearType HD, oraz system audio zgodny ze standardem Dolby. Jego ogólna wydajność w porównaniu do poprzednika ma wzrosnąć o 20%, wydajność graficzna poprawi się o 50%, a czas pracy na baterii wydłuży się o 20%.

Pojawią się też nowe stacje dokujące, w tym Surface Power Cover z klawiaturą QWERTY i dodatkową baterią, która wydłuży czas pracy urządzenia nawet o 150% (2,5-krotnie dłuższy czas pracy).


 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. jedna poraźka (autor: cyferluu | data: 24/09/13 | godz.: 08:17)
  niczego ich nie nauczyła. stać ich na drugą i zapewne na 3cią. Co do koła to powodzenia. Jeżeli wymyślą bardziej okrągłe od już obecnego to zrozumiem :) w UFO też uwierzę.

 2. czyli (autor: Krax | data: 24/09/13 | godz.: 08:34)
  nie było tak źle skoro nie porzucili tego wszystkiego... chociaż wersje pro są wyraźnie droższe od tych z systemem rt.
  pytanie czy w przeciwieństwie do xboxa który tez był pięknym marzeniem, do tego uda się przekonać użytkowników... chociaż korporacyjni są mniej wybredni od graczy którzy jak tylko do internetu dołoży się literę "d" od razu mówią drm... jakby zdalne przechowywanie licencji było czymś złym.


 3. Że tak zapytam Cyferluu: (autor: Alien5 | data: 24/09/13 | godz.: 09:38)
  miałeś kiedyś w dłoniach Surface Pro, czy tak sobie piszesz pierdoły, żeby pisać?
  Używam Surface Pro od stycznia i poza czasem pracy na baterii nie mam mu nic do zarzucenia (no ale w tak małym urządzeniu i przy Core i5 ciężko o 10h pracy na baterii, jak w przypadku zabawek na procesorach ARM).
  Surface to tablet do pracy, na pełnym Windowsie i z możliwościami o których tylko tanie tableciki z marketu moga pomarzyć. Nie rozumiem o jakiej porażce piszesz. Po prostu nie jest to sprzęt dla dzieci do grania w Angry Birds, tylko do zastosowań profesjonalnych.


 4. Czego można się spodziewać (autor: RusH | data: 24/09/13 | godz.: 18:39)
  kolejnego MILIARDA dolarow strat za rok, brawa M$


  Alien5 sietnie, kupiles odpowiednik Mac Air z gorsza bateria, lepszym ekranem i o wiele mniej wolnego miejsca na SSD. W miedzy czasie M$ zanotowal 300 milionow strat na Turdface PRO i 900milionow na Surface RT.


 5. A co mnie obchodzą mnie ich straty! (autor: franc# | data: 25/09/13 | godz.: 15:26)
  Jak mają kasę na to to ich sprawa. Jakoś w mld $ per kwartał nadal są na szczycie. Co do maszyn:
  dla mnie surface pro to przede wszystkim NIE TABLET. To jest laptop w obudowie "tablet". PRO jest mocny jak cholera i Visual Studio 2012 chodzi na nim jak burza - piękna sprawa robic development w dowolnym miejscy gdzie się przebywa.
  Co do RT, to chyba byli zbyt chciwi skoro asus zadowolił sie niższą ceną i nie narzekał. Surface RT w cenie 400$ z klawiaturą i 64B SSD (poprzednio 700$!!!) gniecie wszystko co jest na rynku. Jak by mu w nowej wersji dali wyższą rozdziałkę, to nie ma bata żebym tego nie kupił, bo to jest po prostu genialne urządzenie, zwłaszcza porównując do iPadzika... czyli przeglądarki zdjęć/pianinka dla dzieci...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.