Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 2 października 2013 
    

Sapphire otrzymał wyłączność na sprzedaż kart graficznych z rodziny FirePro


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 07:03
(11)
Na rynku istnieją w zasadzie tylko dwie liczące się firmy, zajmujące się produkcją najwydajniejszych kart graficznych. Są to oczywiście Nvidia i AMD, którym w podbijaniu kolejnych rynków pomagają firmy partnerskie. Najbardziej cenione są te podmioty, które zdecydowały się podpisać umowę o sprzedaży akceleratorów tylko jednego producenta. Dla firmy z Sunnyvale najważniejszym partnerem jest Sapphire, który od dawna sprzedaje tylko Radeony i dla wielu użytkowników jest sztandarowym producentem tych kart.

AMD doszło do wniosku, że czas nagrodzić Sapphire za lojalność i zdecydowało, że to właśnie ta firma będzie miała wyłączność na sprzedaż kart graficznych z rodziny Fire Pro, dedykowanych profesjonalistom. Rozporządzenie AMD daje Sapphire szansę na poszerzenie działalności oraz wpływów ze sprzedaży kart graficznych i wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym.

„Od wielu lat cieszyliśmy się silną, wydajną i korzystną dla obu firm relacją z SAPPHIRE. Nowa współpraca poprzez otwarcie nowych rynków dla AMD FirePro, oznacza kolejny ekscytujący krok w historii naszych wielokrotnie nagradzanych kart graficznych” powiedział David Cummings, senior director i general manager, Professional Graphics w firmie AMD. „Firma AMD jest zaangażowana w rozwój rynku profesjonalnych kart graficznych i w miarę odnoszenia sukcesów przez karty graficzne AMD FirePro znaleźliśmy partnera dystrybucyjnego, który pozwoli nam dotrzeć do szerszej grupy klientów, wesprzeć rosnącą sprzedaż i jednocześnie wykorzystać nowe możliwości. Firma SAPPHIRE była naturalnym wyborem.

Firma zaangażowała SAPPHIRE do zapewnienia dystrybucji w ściśle określonych kierunkach na całym świecie. Doświadczenie SAPPHIRE w różnych regionach – w tym od ponad pięciu lat na rynku stacji roboczych w rejonie Azji i Pacyfiku – zapewniło firmie AMD możliwość odpowiedzi na zapotrzebowania jeszcze większej liczby użytkowników na całym świecie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jesteśmy głównym dostawcą kanału dystrybucyjnego.” powiedział Adrian Thompson, VP of Marketing firmy SAPPHIRE. „Firma SAPPHIRE posiada doświadczenie na kluczowych rynkach profesjonalnych rozwiązań, w które celują karty graficzne AMD FirePro, a w tym tworzeniu CAD, mediów, rozrywki, ścian wyświetlaczy i wielu innych. Wzmocnienie naszej współpracy z AMD w efekcie powoduje, że obydwie firmy są zwycięzcami. Z zadowoleniem patrzymy na rozwój naszej roli w rozszerzaniu zasięgu dostępności kart graficznych AMD FirePro.” 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. jak myślicie szafirek zmieni laminat na swój kolor (autor: Sławekpl | data: 2/10/13 | godz.: 07:36)
  czy będzie sprzedawał z czerwonym? ;)

 2. Raczej czerwony (autor: mbe | data: 2/10/13 | godz.: 08:48)
  Bo z tego co sie orientuje to oni robia referenty dla AMD.

 3. Sapphire otrzymał wyłączność na sprzedaż kart graficznych z rodziny FirePro (autor: Marucins | data: 2/10/13 | godz.: 09:11)
  Wyłączność... najgorsza rzecz jaka może spotkać użytkownika.

  Zabija zdrowa konkurencję, ogranicza rynek,...


 4. "istnieją w zasadzie tylko dwie liczące się firmy" (autor: Conan Barbarian | data: 2/10/13 | godz.: 10:37)
  Intel nie podziela tego zdania, nawet jeśli dodamy "zajmujące się produkcją najwydajniejszych kart graficznych".

 5. ale (autor: Krax | data: 2/10/13 | godz.: 10:53)
  teraz będzie trzeba rzygnąć za fp....

 6. Najbardziej lubię w Sapphire... (autor: Krzem | data: 2/10/13 | godz.: 16:51)
  Te ślicznotki na pudełkach ;]

 7. hmm (autor: Dabrow | data: 2/10/13 | godz.: 17:01)
  strzał w stopę - HP do tej pory wkładało do swoich stacji i lapków karty FirePro własnej produkcji - teraz przestaną. Lenovo i Dell - mieli FirePro w ofercie - ale raczej nie swojej produkcji. Teraz te firmy - które w gruncie rzeczy generują pewnie 90% zysków ze sprzedaży kart dedykowanych profesjonalistom (zarówno AMD i nVidii) zostaną już tylko z serią Quadro. Cóż - skoro AMD chce zabić fajne grafiki - ich sprawa...

 8. Dabrow (autor: Markizy | data: 2/10/13 | godz.: 17:55)
  a co to przeszkadza takiemu HP kupić kartę od szafirka i dać swoją naklejkę ? Zresztą nie czarujmy się FirePro w komputerach profesjonalnych to rzadkość. Podobnie chyba i tak jest z kartami Quadro nvidi które prawdopodobnie produkuje głównie EVGA a nvidia sprzedają pod swoją marką.

 9. @08 (autor: Markizy | data: 2/10/13 | godz.: 17:57)
  dodam jeszcze że szczerze wątpię żeby HP samodzielnie projektował karty z rodziny FirePro, tylko kupował u kogoś konkretne karty (prawdopodobnie szafirek) i dawał swoje naklejki i bios.

 10. Dabrow / Markizynie (autor: Sławekpl | data: 2/10/13 | godz.: 19:12)
  gdzie w tym newsie wyczytaliście, że to dotyczy wszystkich układów
  w newsie jest mowa o rozszerzeniu działalności o kanały dystrybucyjne które ma szafirek, czyli układy które bezpośrednio sprzedawał AMD np. HP nadal będzie dostarczać, czyli OEM zostanie
  nie sądzę by AMD wszystkie układy puszczało przez szafirka, to nie jest ani uzasadnione ekonomicznie ani logiczne
  za to oczywistym jest dla mnie to, że jak kupię kartę FirePro to będzie ona przynajmniej w pudełku szafirka ;)


 11. Markizy (autor: Dabrow | data: 3/10/13 | godz.: 09:15)
  nie wiem co jest dla ciebie rzadkością - u mnie w biurze wszystkie kompy i lapki mają Quadro albo FirePro - tylko te typowo biurowe jadą na integrze albo zwykłych konsumenckich grafikach. I nie jest to wyjątek - rynek profesjonalny jest całkiem spory - najwyraźniej po prostu o tym nie wiesz. Co do kupowania - nie jestem tego pewien - w żadną stronę, wiem że HP i Fujitsu mają własne karty FirePro. HP znam dobrze bo używam prywatnie i w biurze też - w obu przypadkach konstrukcje odbiegają od tego co jest referencyjną kartą.
  Sławekpl - no właśnie brakuje mi tej informacji - natomiast stwierdzenie że Sapphire będzie miał wyłączoność na sprzedaż oznacza że nikt inny nie będzie ich sprzedawał, a takie HP można było kupić spokojnie nie tylko w zestawach OEM. I miało 2 zalety - dobrze działa, jest tańsze niż inne (-;


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.