Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 17 października 2013 
    

Samsung zapowiada pamięci RAM typu DDR4 i nowe SSD dla serwerów


Autor: Wedelek | źródło: Samsung | 07:01
(1)
Samsung zapowiedział wprowadzenie do oferty nowych układów pamięci typu DDR4 Green dedykowanych urządzeniom w których liczy się jak najmniejszy pobór energii, czyli między innymi tym działającym na zasilaniu bateryjnym. Pierwsza generacja opisywanych chipów będzie mogła pochwalić się taktowaniem na poziomie 2133MHz i będzie przy tym o 15% szybsza od pamięci typu DDR3-1866MHz, zużywając przy tym o 24% mniej energii elektrycznej. Nowe chipy do masowej produkcji trafią w sierpniu przyszłego roku, a później (nie sprecyzowano kiedy) dołączą do nich pamięci DDR4 pracujące z zegarem 3200MHz.

Samsung zapowiedział też nowe dyski SSD dla komputerów klasy serwer, zapewniające transfer na poziomie 4GB/s. Nowe nośniki do komunikacji będą wykorzystywać interfejs PCI-Express. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @Wedelek, (autor: Kosiarz | data: 17/10/13 | godz.: 14:50)
    te pamieci nie koniecznie tylko urzadzeniom dzialajacym na bateriach. w serwerach i farmach obliczeniowych tez sie przeciez bija o kazdego wata.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.