Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 22 października 2013 
    

Pierwszy tablet Nokia Lumia 2520, premiera na Nokia World


Autor: DYD | 12:08
(4)
Dziś na konferencji Nokia World w Abu Dhabi firma Nokia przedstawiła sześć nowych urządzeń, a także noa akcesoria oraz aplikacje stworzone przez deweloperów. Nokia zaprezentowała swój pierwszy tablet z systemem Windows, Nokia Lumia 2520, a także gamę smartfonów Nokia Lumia z dużymi ekranami: Lumia 1520 i Lumia 1320. Trzy nowe modele z rodziny Asha — w tym pierwsze urządzenie w tej rodzinie smartfonów obsługujące technologię 3G. Silnym punktem najnowszych smartfonów, a także tabletu, ma być jakość aparatu fotograficznego.

Obecnie bardziej niż kiedykolwiek urządzenia mobilne odgrywają centralną rolę w życiu użytkowników, którzy chcą natychmiast utrwalać nowe przeżycia i dzielić się nimi z innymi” — mówi Stephen Elop, wiceprezes wykonawczy działu Devices & Services firmy Nokia. „Dziś zachęcamy ludzi z całego świata, aby zaczęli korzystać z urządzeń firmy Nokia. Wprowadzając do oferty najnowsze modele Nokia Lumia i Asha, chcemy zaoferować przodujące w branży wzornictwo oraz innowacje fotograficzne w większych urządzeniach i po korzystniejszych cenach. Jakość i wartość produktów Nokia stale wzrastają dzięki naszej partnerskiej współpracy z twórcami aplikacji przeznaczonych wyłącznie dla smartfonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone. Kwartalny wzrost sprzedaży telefonów Nokia Lumia i Nokia Asha (Q3 2013) potwierdza, że jakość tych produktów jest doceniania przez konsumentów na całym świecie”.

Pierwszy tablet z systemem Windows w ofercie firmy Nokia - Lumia 2520 o przekątnej 10,1 cala, zapewnia łączność 4G LTE i Wi-Fi. Wyposażony jest też w aparat o rozdzielczości 6,7 megapiksela, a także — jako pierwszy tablet w historii — w optykę Carl Zeiss. Nokia Lumia 2520 działa z systemem Windows RT 8.1. Funkcja szybkiego ładowania ma pozwolić doładować tablet do 90% już po godzinie ładowania. Model Nokia Lumia 2520 to również seria aplikacji dostępnych wyłącznie dla rodziny produktów Nokia Lumia, w tym opracowana wspólnie ze studiem DreamWorks Animation specjalna wersja interaktywnej gry „Dragon’s Adventure”. W tablecie Nokia Lumia 2520 zainstalowana jest również aplikacja Nokia Storyteller do porządkowania zdjęć oraz nagrań wideo w postaci pełnej wrażeń historii na mapie, a także Nokia Video Director — aplikacja, dzięki której użytkownik zyskuje możliwość edycji i twórczej obróbki filmów nagranych tabletem Nokia Lumia 2520 oraz smartfonami Nokia Lumia. Dzięki zintegrowanym mapom HERE Maps Nokia Lumia 2520 mapy są w pełni dostępne w trybie offline. W tablecie fabrycznie instalowane są również specjalne wersje aplikacji Nokia Muzyka i Mix Radio.

Jako uzupełnienie tabletu Nokia Lumia 2520 Nokia proponuje urządzenie peryferyjne: klawiaturę Nokia Power Keyboard. Nokia Power Keyboard oferuje dwa wbudowane porty USB i nawet pięć dodatkowych godzin pracy na baterii. Pełniąca rolę okładki klawiatura Nokia Power Keyboard ma również w pełni funkcjonalną klawiaturę numeryczną i trackpad obsługujący gesty, dzięki którym pisanie przebiega równie płynnie jak na laptopie. Instalowany fabrycznie pakiet Microsoft Office z programem Microsoft Outlook znakomicie przyspiesza i ułatwia pracę oraz komunikację.

Tablet Nokia Lumia 2520 będzie dostępny w kolorach czerwonym i białym z wykończeniem błyszczącym, a także w kolorach błękitnym i czarnym z wykończeniem matowym. Nokia planuje rozpoczęcie sprzedaży w IV kwartale bieżącego roku, a cena bez uwzględniania podatków i dopłat ma wynosić 499 USD. Sprzedaż tabletu rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Finlandii, a wkrótce potem będzie można go kupić również w innych krajach. Klawiatura Nokia Power Keyboard będzie oferowana wraz z modelem Nokia Lumia 2520 w zalecanej cenie detalicznej 149 USD.
Nokia wprowadza także pierwsze modele z dużymi ekranami: Nokia Lumia 1520 i Nokia Lumia 1320. Sześciocalowy ekran, systemu Windows Phone oraz aparat PureView z matrycą o rozdzielczości 20 megapikseli (w modelu Lumia 1520), optyczną stabilizacją obrazu oraz technologiami oversamplingu i zoomu podobnymi do zastosowanych w modelu Nokia Lumia 1020. Nokia Lumia 1520 oferuje nie tylko nowe aplikacje Nokia Camera i Nokia Storyteller, lecz również ekran o przekątnej 6 cali o rozdzielczości 1080p Full HD. Użytkownicy mogą też ożywiać filmy dzięki rozwiązaniu Nokia Rich Recording — funkcji nagrywania głosu z czterema wbudowanymi mikrofonami. Instalowany jest również fabrycznie pakiet Microsoft Office. Smartfon Nokia Lumia 1520 będzie oferowany w kolorach żółtym, białym, czarnym oraz błyszczącym czerwonym. Będzie on dostępny w sprzedaży w IV kwartale 2013 r., a jego planowana cena to 749 USD bez uwzględniania podatków i dopłat. Premiera odbędzie się w Hongkongu, Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Francji, Niemczech, Finlandii i w kilku innych krajach europejskich, a na pozostałe rynki model ten trafi wkrótce potem.

W smartfonie Nokia Lumia 1320 zastosowano sześciocalowy ekran o rozdzielczości 720p i aplikację Nokia Camera. Zestaw aplikacji fotograficznych w modelu Nokia Lumia 1320 dopełnia Nokia Muzyka umożliwiająca strumieniowe odtwarzanie bezpłatnej i wolnej od reklam muzyki, a także usługi map i lokalizacji HERE, dzięki którym użytkownicy mogą korzystać z najpopularniejszych funkcji rodziny Nokia Lumia po bardziej przystępnej cenie. Smartfon Nokia Lumia 1320 będzie dostępny w kolorach pomarańczowym, żółtym, białym i czarnym. Ma zostać wprowadzony do sprzedaży w I kwartale 2014 r. w cenie 339 USD bez uwzględniania podatków i dopłat w Chinach i Wietnamie, a następnie na pozostałych rynkach azjatyckich, w Indiach i w Europie.Najnowsze modele z rodziny urządzeń Asha — Nokia Asha 500, Asha 502 i Asha 503 — dołączają do telefonu Asha 501. Telefon Asha 503 działa w sieciach 3G i udostępnia aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli. Dostępny jest też jego wariant obsługujący dwie karty SIM. Modele Nokia Asha 500, Asha 502 i Asha 503 oferują nowe, jeszcze bardziej intuicyjne funkcje nawigacji na Platformie Asha. Nowy interfejs użytkownika rodziny Asha umożliwia łatwiejsze i szybsze udostępnianie zdjęć w serwisach społecznościowych. Wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie, aby otworzyć aplikację aparatu, a opublikowanie fotografii wymaga zaledwie jednego dotknięcia. W interfejsie Fastlane dostępny jest także drugi ekran główny umożliwiający szybki dostęp do często używanych aplikacji oraz lepszą integrację z ulubionymi serwisami społecznościowymi. Doceniając znaczenie bezpłatnej komunikacji dla użytkowników, Nokia zaoferuje również aplikację WhatsApp do modelu Nokia Asha 501 oraz wprowadzanych wkrótce nowych urządzeń z rodziny Asha.

Modele Nokia Asha 500, Asha 502 i Asha 503 dostępne będą w kolorach jasnoczerwonym, jasnozielonym, żółtym, niebieskim, białym i czarnym, a rozpoczęcie ich sprzedaży zaplanowano na IV kwartał 2013 r.

Telefon Nokia Asha 500 ma ekran o przekątnej 2,8 cala i aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 2 megapikseli. Będzie dostępny w wersjach obsługujących jedną lub dwie karty SIM z funkcją Easy Swap Dual SIM. Model ten ma zostać wprowadzony do sprzedaży w Afryce, regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Ameryce Łacińskiej i na Środkowym Wschodzie w cenie 69 USD bez uwzględniania podatków i dopłat.

Telefon Nokia Asha 502 ma ekran o przekątnej 3 cali, aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli oraz lampą błyskową LED. Model ten obsługuje dwie karty SIM z funkcją Easy Swap Dual SIM. Szacowana cena bez uwzględniania podatków i dopłat to 89 USD w Afryce, regionie Azji i Pacyfiku, Europie oraz na Środkowym Wschodzie.

Telefon Nokia Asha 503 umożliwia łączność 3.5G. Ma 3-calowy ekran ze szkłem Corning Gorilla Glass 2 i aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli oraz lampą błyskową LED. Szacowana cena bez uwzględniania podatków i dopłat to 99 USD w Afryce, regionie Azji i Pacyfiku, Europie oraz na Środkowym Wschodzie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Liczyłem (autor: rmarcin | data: 22/10/13 | godz.: 14:55)
  na dual sima. Wygląda na to, że Android mnie nie ominie niestety:/

 2. windows RT (autor: RusH | data: 22/10/13 | godz.: 21:15)
  cos we also want to write off 1 BILLION dollars ...

 3. rmarcin do tabletu raczej zbędny a telefon z dual SIM (autor: Sławekpl | data: 23/10/13 | godz.: 02:24)
  jest zapowiedziany, doczytaj w tekście ;) Asha 503

 4. Nie interesuje mnie Asha (autor: rmarcin | data: 23/10/13 | godz.: 08:26)
  Chcę telefon na WP z dual simem. Potrzebny mi taki telefon z racji mieszkania za granicą. Broniłem się przed Androidem, ale wygląda na to, że się nie da.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.