Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 24 października 2013 
    

Prototyp pasywnej obudowy dla NUCa


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 07:12
(3)
Firma Impactics zaprezentowała światu swoją najnowszą obudowę komputerową, dedykowaną dla komputerków Intela z rodziny NUC. Opisywany model w całości został wykonany z aluminium pomalowanego na kolor czarny lub srebrny i z wyglądu przypomina kaloryfer. Jest tak dlatego, że obudowa pełni nie tylko rolę opakowania na podzespoły, ale i radiatora, pomagając w rozpraszaniu energii cieplnej. Dzięki temu nie trzeba montować wentylatorów, a co za tym idzie możemy skonstruować w pełni pasywny komputer, który nie wydziela nawet 1dBA hałasu.

Aktualnie obudowa jest kompatybilna tylko z jedną płytą główną Intela o symbolu D54250WYK z wlutowanym w nią procesorem na bazie rdzeni Haswell. W związku z tym układ I/O jest niemal identyczny jak w typowym NUCu, o czym szerzej napiszę za chwilę. Wracając do obudowy, muszę rozczarować tych z Was, którzy chcieliby ją kupić już teraz, bowiem na razie nie ma jej w sprzedaży, a widoczny poniżej model to prototyp, który nie ma jeszcze nawet nazwy. Z tego też powodu jej wygląd oraz ilość i rozmieszczenie niektórych portów mogą ulec zmianie.

Na razie na przedniej ściance znajdziemy dwa porty USB 3.0, włącznik oraz czujnik podczerwieni, natomiast z tyłu, obok tradycyjnych dla NUCów portów DisplayPort, HDMI, dwóch USB 3.0, Ethernet i złącza zasilającego, znajdziemy zaślepki dla trzech owalnych złączy, oraz dwóch prostokątnych – wygląda to jak przygotowanie pod montaż złączy COM.

Jak już wcześniej pisałem w środku będziemy mogli zamontować płytę główną o symbolu Intel D54250WYK, charakteryzującą się wymiarami 116.6 mm x 112 mm x 34.5 mm. Jej sercem jest procesor Core i5-4250U, wyposażony w dwa rdzenie x86 Haswell z obsługą czterech wątków, taktowane zegarem 1.3 GHz (2.6 GHz z Turbo).

Rzeczony układ dysponuje 3MB pamięci podręcznej L3, oraz IGP HD 5000 taktowanym zegarem 200MHz (1GHz w trybie Turbo), jest wytwarzany w 22nm procesie litograficznym, a jego TDP wynosi 15W. Oprócz procesora z rodziny Core, na PCB znajdziemy moduły Bluetooth 4.0, WiFi i audio, oraz cztery porty USB 3.0, złącze Gigabit Ethernet, HDMI, oraz mini-DisplayPort.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ktoś na szybko chciał poskładać budę (autor: Sławekpl | data: 24/10/13 | godz.: 10:04)
  włącznik ze świecącym kolorowym ringiem to "gotowiec" od Phobya
  tylna ścianka to płytka żywcem wyjęta z jednej z obecnie produkowanych konstrukcji

  swoją drogą te włączniki to świetna sprawa dwa takie, różnej lub tej samej wielkości załatwiają włącznik, reset oraz diodę PWR i HDD
  u siebie to wykorzystałem stalowy włącznik 25 mm z niebieskim ringiem (PWR) oraz drugi mniejszy 16 mm też stalowy jako reset z czerwonym punktem (HDD), inne kolory i średnice też są (16, 18, 22, 25 mm), można fajnie zmienić skrzynkę albo wyprowadzić włączniki na blat biurka jeśli buda pod nim stoi :)


 2. mogliby (autor: kvm | data: 24/10/13 | godz.: 12:21)
  choć dodać czytnik kart SD

 3. ~~~ (autor: krUser | data: 25/10/13 | godz.: 13:35)
  Wygląda jak jeż po wizycie u stylistki.
  BTW nic ciekawego.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.