Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 25 października 2013 
    

Manta po konferencji, świeże informacje ze spółki


Autor: DYD | 15:18
(2)
Polska spółka akcyjna Manta na wczorajszej konferencji prasowej przedstawiła informacje na temat aktualnych działań, sprzedaży oraz planów rozwoju spółki. Manta sprzedała w 2013 roku ponad 1 mln dekoderów DVBT, 200 000 tabletów, a w łódzkiej fabryce Flextronics wyprodukowała i sprzedała ponad 100 000 telewizorów. Firma planuje wzmożone działania na rynku smartfonów – na rynek trafi 5 nowych modeli, wszystkie będą wyposażone w bonusowe aplikacje. Będą oni mogli m.in. korzystać za darmo z nawigacji (NaviExpert), pobierać ebooki (Nexto.pl), audiobooki (Audioteka.pl), filmy (Strefa VOD) i korzystać z 5GB w chmurze.

Mantabox.com – firma uruchomiła polską „chmurę”. Znajduje się ona pod adresem mantabox.com, działa na systemach Windows, Linux, Mac OS X i Android (każdy system posiada dedykowaną aplikację). Użytkownicy dostaną na początek za darmo 2GB na przechowywanie własnych plików, a wielkość tę będzie można łatwo powiększyć do 5GB, m.in. rejestrując urządzenia Manty na specjalnej stronie lub klikając „lajka” na facebookowym profilu Manty. Mantabox.com będzie jednak różniła się od innych chmur tym, że wraz z biegiem czasu posiadacze sprzętu Manty będą mogli na niej znaleźć dedykowane bonusy w formie oprogramowania lub plików multimedialnych. O szczegółowych planach rozwoju usług dostępnych na mantabox.com firma poinformuje w nadchodzących miesiącach.

Wyniki spółki – prezes firmy Bogdan Wiciński poinformował, że spółka miała w pierwszej połowie 2013 r. 52 mln PLN przychodu i 4,5 mln zysku. Cel finansowy Manta S.A na rok 2013 to 100-120 mln PLN obrotów przy zysku 6-8 mln PLN. Firma podała również swoje cele finansowe na najbliższe dwa lata: rok 2014 – to 150 mln obrotu i 12 mln zysku netto, zaś 2015 - odpowiednio 200 i 16 mln. W 2014 roku firma zamierza wejść na GPW.

Ekspansja zagraniczna – firma poinformowała, że w celu zwiększenia przychodów i zysków zdecydowała się na ekspansję zagraniczną. W Niemczech, Rosji i na Ukrainie zostaną powołane spółki córki, które będą odpowiedzialne za sprzedaż urządzeń Manta w tych krajach. Jednocześnie z Polski firma będzie prowadziła działania w Czechach i w krajach Bałtyckich.

Centrum Badawczo-Rozwojowe – Manta ogłosiła także, że zamierza uruchomić Centrum badawczo-rozwojowe, którego zespół będzie pracować nad własnymi urządzeniami, stworzonymi od podstaw w Polsce. W centrum Manta Research & Development będzie powstawać również dedykowane oprogramowanie do urządzeń firmy Manta. Firma zamierza zainwestować w ten projekt w sumie kilkanaście milionów złotych na przestrzeni kilku lat. Centrum Manta R&D będzie finansowane ze środków własnych i funduszy unijnych.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. polak (autor: Kosiarz | data: 26/10/13 | godz.: 23:49)
    Potrafi.. Czasem :)

  2. @Centrum Badawczo-Rozwojowe (autor: Plackator | data: 27/10/13 | godz.: 16:02)
    Więc może nie tylko chińskie kapcie będą.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.