Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 28 października 2013 
    

Nebula, czyli nietuzinkowa obudowa komputerowa Xigmateka


Autor: Wedelek | źródło: Xigmatek | 07:22
(1)
Xigmatek rozpoczął sprzedaż swojej nowej obudowy komputerowej o nazwie Nebula. Opisywany produkt charakteryzuje się wymiarami 206 x 330 x 206mm i jest w stanie pomieścić zasilacz w standardzie ATX, dwa dyski w formacie 3,5-cala lub 2,5-cala, płytę główną w formacie Mini-ITX, oraz maksymalnie dwie karty rozszerzeń. Ponadto producent deklaruje że w środku zmieści się karta graficzna (lub inna karta rozszerzeń) o długości nieprzekraczającej 200mm, oraz układ chłodzenia procesora o wysokości maksymalnie 80mm. Standardowo na tylnej ściance preinstalowany jest 120mm wentylator Xigmatek XOF, którego łopatki wirują z prędkością maksymalnie 1200RPM.

Z racji niewielkich wymiarów obudowa Xigmateka może pomieścić tylko jeden wentylator (nie licząc tego od PSU i wewnętrznych) i dalsza rozbudowa nie jest niestety możliwa. Producent zadbał natomiast o wygodę użytkowników, zastępując śrubki mocujące boczną ściankę zaczepami, które są zwalniane po naciśnięciu w odpowiednim miejscu. Nie zabrakło też panelu I/O z najpotrzebniejszymi portami, czyli dwoma USB 3.0 i audio.

Moim zdaniem dodatkowym atutem tego modelu jest jej wygląd, ale akurat ten aspekt zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. szkoda, że nie upchnęli tam jeszcze ODD slot-in (autor: Sławekpl | data: 28/10/13 | godz.: 08:52)
    byłby ideał, a szczelina na napęd ODD nie zepsułaby znacznie efeltu
    nie podoba mnie się górna błyszcząca płaszczyzna ala "piano black", efektowna lecz każdy paluch będzie widać i najdrobniejszy opadający kurz, zupełnie nie praktyczne rozwiązanie, już wolałbym boki błyszczące a górę matową


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.