Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 28 sierpnia 2002 
    

Plextor: nowa nagrywarka zewnętrzna


Autor: Anitka | źródło: Alstor | 14:00
Firma Plextor poinformowała o rozszerzeniu oferty o model oznaczony symbolem PX-W4824TU. Zewnętrzny napęd z interfejsem USB 2.0 bazuje na wewnętrznej nagrywarce PX-W4824TA. PX-W4824TU zapisuje płyty CD-R z maksymalną prędkością 48x, dzięki czemu czas nagrania całej płyty 650MB wynosi mniej niż 3 minuty. Dodatkowo, nowy Plextor jako jeden z pierwszych na świecie zapisuje płyty CD-RW z maksymalną prędkością 24x. Odczyt płyt CD odbywa się z maksymalną prędkością 48x. Czas dostępu do danych wynosi poniżej 65 ms.

Tak jak w podstawowym modelu z interfejsem ATAPI, w PX-W4824TU zastosowano m.in. technologię VariRec, polegającą na możliwości regulowania mocy lasera podczas nagrywania muzyki w formacie CD-Audio. Wynikiem odpowiedniej regulacji mocy lasera jest znaczna redukcja współczynnika zniekształceń „jitter” podczas odtwarzania, co z kolei przekłada się na wyjątkowo czysty dźwięk porównywalny do brzmienia oryginalnej płyty tłoczonej.

Tradycyjnie nagrywarkę wyposażono również w znane technologie: PoweRec II, (optymalizującą warunki nagrywania) i Burn-Proof z buforem 4MB (chroniącą przed błędami „buffer underrun”). Dodatkowo, w napędzie stosowana jest tacka z czarnego tworzywa, której barwa redukuje rozproszenie światła lasera. Nowy Plextor jest kompatybilny z formatem Mount Rainier. W zestawie Retail Kit, oprócz napędu Plextor PlexWriter 48/24/48U znajduje się m.in. popularne oprogramowanie Nero 5.5, zasilacz, kabel USB, polska instrukcja obsługi oraz aż 5 płytek CD-R. Cena nowego modelu nie jest jeszcze znana. PX-W4824TU jest objęty dwuletnią gwarancją. Napęd będzie dostępny na polskim rynku w październiku br.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.