Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 29 sierpnia 2002 
    

Logitech QuickCam Zoom i Pro 4000


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:25
Logitech Europe oficjalnie zaprezentował dziś dwie zupełnie nowe konstrukcje kamer internetowych - QuickCam Zoom oraz QuickCam Pro 4000. Obie kamery wyposażone zostały w fnkcję DIGITAL ZOOM. Funkcja ta pozwala na cyfrowe przybliżanie i oddalanie rejestrowanego obrazu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można koncentrować uwagę osoby oglądającej na dowolnym elemencie z całości obrazu. Funkcja DIGITAL ZOOM to również kompromis dla osób które chcą pokazać obiekty oddalone, a nie chcą poruszać kamera internetową. DIGITAL ZOOM jest w stanie pięciokrotnie (x5) przybliżyć obraz.

Logitech QuickCam Pro 4000
QC Pro 4000 to następca słynnego modelu Pro 3000. QC Pro 4000 będzie najwyższym modelem wśród kamer internetowych pod względem zaawansowania technologicznego w ofercie firmy Logitech. QC Pro 4000 to przede wszystkim doskonała jakość obrazu oraz zaawansowane oprogramowanie do wszechstronnej obróbki sygnału wideo oraz dźwięku. Kamera używać będzie sensora 1.3 megapixela który pozwoli przechwycić obraz w standardowej rozdzielczości 640 x 480 i wyższej rozdzielczości interpolowanej. Sensor VGA CCD w który wyposażono QC Pro 4000 to najwyższe i najlepsze rozwiązanie dla komputerowej kamery internetowej. Do tego kamera wyposażona jest w funkcje DIGITAL ZOOM która umożliwia przybliżenie określonej części obrazu i to aż pięciokrotnie (x5). Ruchoma podstawa daje duże możliwości obracania kamerą w pełnym zakresie 360 stopni. Do pełnej komunikacji poprzez internet potrzebny jest również mikrofon - QC Pro 4000 posiada wysokiej jakości mikrofon cyfrowy który zapewnia krystalicznie czysty dźwięk. Dopełnieniem zestawu jest doskonałe oprogramowanie.

Wraz z Logitech QuickCam Pro 4000 firma dostarcza MGI VideoWave oraz PhotoSuite - oprogramowanie które w łatwy i profesjonalny sposób pozwala na obróbkę zgranego materiału wideo oraz pojedynczych zdjęć. Kamera jest w stanie zgrać dowolnej długości film z animacją szybszą niż 30 klatek / sek. Dla wygody użytkowników na czubku kamery umieszczono przycisk wyzwalacza który w łatwy sposób pozawala wykonać zdjęcie lub nagrać film i to bez uruchamiania oprogramowania. QC Pro 4000 wykorzystuje port USB i współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 98 i wyżej oraz Macintosh OS 9 i wyżej.

Logitech QuickCam Zoom
QC Zoom to świeże spojrzenie inżynierów firmy Logitech na potrzeby użytkowe internautów korzystających z przesyłania obrazu poprzez internet. Po latach produkcji kamer internetowych, Logitech postanowił odświeżyć linie kamer internetowych. Modelem który określać ma nowe wytyczne dla kamer internetowych będzie QC Zoom. Kamerę wyposażono w funkcję cyfrowego przybliżania wybranego kawałka obrazu - DIGITAL ZOOM. Kamera posiada również bardzo czuły, cyfrowy mikrofon który zapewnia doskonałej jakości dźwięk. Nowa seria kamer internetowych z funkcją DIGITAL ZOOM została wyposażona również w nowe lepsze soczewki. Zapewniają one lepszą geometrię obrazu oraz większy kont widzenia kamery. QC Zoom jest w stanie przechwycić obraz w maksymalnej rozdzielczości 640 x 480 przy użyciu sensora CMOS. Podobnie jak w wypadku QC Pro 4000 również i w model QC Zoom dostarczane jest zaawansowane oprogramowanie - MGI VideoWave oraz PhotoSuite pozwalające na edycje obrazu oraz sekwencji wideo. Kamera QC Zoom wykorzystuje zalety portu USB oraz w pełni współpracuje z systemami Windows 98 i wyższymi.

Poza oprogramowaniem MGI VideoWave oraz PhotoSuite do kamer dołączane jest:

- Logitech IM Video Companion (uruchamia funkcje wideo MSN Messenger oraz AOL Instant Messenger)
- Oprogramowanie do wysyłania poczty e-mail z załącznikami wideo
- Rozrywkowe oprogramowanie do produkcji filmów animowanych oraz filmów "slow motion"
- Oprogramowanie do nadawania obrazu wideo online - na żywo
- Kreator albumów internetowych
- Oprogramowanie do ustawienia i regulacji obrazu z kamery
- Oprogramowanie - czujnik ruchu / alarm sensor

Kamery internetowe QuickCam Pro 4000 oraz QuickCam Zoom dostępne będą od września 2002. Sugerowane ceny detaliczne brutto (zawierające VAT):
  • Logitech QuickCam Pro 4000 - 389 PLN
  • Logitech QuickCam Zoom - 289 PLN
Urządzenia objęte są 2 letnią gwarancją producenta.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.