Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 13 listopada 2013 
    

Chipsety serii 9 od Intela bez wsparcia dla SATA Express


Autor: Wedelek | źródło: VrZone | 07:18
(5)
Chiński oddział Vr-Zone donosi, że chipsety Intela z serii 9, dedykowane przyszłorocznym procesorom Broadwell nie będą wspierać nowego złącza SATA Express. Obsługi tego złącza będzie pozbawiony nawet układ Z97, stojący najwyżej w hierarchii. Niestety nie wiadomo co spowodowało tak radykalną zmianę planów, choć nietrudno się domyślić. Najprawdopodobniej Intel napotkał na jakiś poważny problem, uniemożliwiający implementację tego standardu. SATA Express to element nowej specyfikacji SATA 3.2, łączący dwa gniazda SATA 6Gb/s (0,6GB/s) oraz dodatkowe dwie linie PCI-Express 3.0 o szybkości do 2 GB/s.

Powstały w ten sposób port pozwolił na zwiększenie szybkości transferu danych przy jednoczesnym zachowaniu wstecznej kompatybilności. Jeśli nie potrzebujemy dodatkowej przepustowości, to nowy interfejs może obsłużyć dwa urządzenia ze standardową wtyczką SATA.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. :-) (autor: Krzem | data: 13/11/13 | godz.: 08:46)
  "Najprawdopodobniej Intel napotkał na jakiś poważny problem, uniemożliwiający implementację tego standardu"

  Problem pt. doimy więcej, aby inni mieli mniej. Trzeba w końcu mieć argumenty do sprzedaży następców Broadwell. Przy tak powolnej ewolucji, już od czasów Intel Core 2gen ludzie nie mają powodu do zmiany sprzętu. A zmniejszanie procesu technologicznego wzrostu wydajności bynajmniej nie przyśpieszy. Wszystko będzie szło w IGP i energooszczędność. Przynajmniej do czasu zmartwychwstania segmentu high desktop od AMD...


 2. Prawdziwy problem czy marketing (autor: skalak23 | data: 13/11/13 | godz.: 08:58)
  Albo tak jak autor artykułu napisał jakieś poważne problemy z wprowadzeniem albo naprawdę świetny marketing dający sygnał przed świętami że nie ma co czekać z wymianą do przyszłego roku bo nie będzie aż tak dużo nowości, a dużo osób po wyjściu konsol nowej generacji stwierdzi że ich komputery z core 2 duo czy C2Q i 4 gb ram to jednak w stosunku do wymagań nowych gier to szrot i jednak trzeba się przesiąść na coś nowszego. Do premiery kolejnego chipsetu intel ma mnóstwo czasu i za pół roku może się okazać iż intel naprawił problem.

 3. Jak to intel (autor: VP11 | data: 13/11/13 | godz.: 09:08)
  wypuszcza szrot i wie ze go kupia dla procesora.

  Niestety to prawda i cojakis czas Intel wypuszcza szrot a aby cos miec dodatkowo musisz za to ekstra zaplacic kupujac dodatkowe karty. Kiedy kupowala sie stacja robocza do pracy panowal juz SATA 3 i USB3, ale oczywiscie plyta tych standartow nie wspierala. Bo po co wieksza wydajnosc dla uzytkownika ?


 4. Jest taki powiedzeni (autor: mbe | data: 13/11/13 | godz.: 09:56)
  "Jeleń na Intela zawsze sie znajdzie" dlatego wybieram rozwiązania konkurencji bo mimo mniejszej wydajności dostaje ciekawe technologie jak logowanie po przez rozpoznawanie twarzy albo sterowanie gestem.

  Ta druga opcja w szczególnie sie przydaje do pauzowana filmu z kanapy...


 5. @mbe (autor: VP11 | data: 13/11/13 | godz.: 10:28)
  nie zawsze mozna.
  Stosuje rozwiazanie w ktorym musza byc silne pojedyncze watki. Wiec tu nie ma konkurenta. I kupuje sie to co serwuje sie na rynku.

  Natomiast prywatnie patrze na rozwiazanie ktore mi daje to czego oczekuje w najnizszej cenie. Tam wydajnosc CPU nie ma takiego znaczenia jak w pracy. W gry nie gram, wiec i GPU tez nie ma takiego znaczenia, ale minimalny luksus musi byc, wiec igp intela odpada.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.