Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 29 sierpnia 2002 
    

Nawigacja z Toyotą


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:03
Toyota zaprezentowała wczoraj system G-BOOK. Dostarcza on informacje dla samochodowych systemów nawigacyjnych za pośrednictwem sieci komórkowej trzeciej generacji. Sprzęt do obsługi G-BOOK zadebiutuje w nowym modelu Toyoty, który do sprzedaży trafi jesienią bieżącego roku. W połowie roku 2003 standard G-BOOK będzie obsługiwany przez wszystkie systemy nawigacyjne Toyoty.

System opiera się na urządzeniu, które Toyota opracowała wspólnie z Matsushitą, oraz module komunikacyjnym zbudowanym przy wsparciu Denso i KDDI. Wśród usług jakie zaoferuje G-BOOK kierowcom znajdują się powiadamianie pomocy technicznej o awarii lub wypadku, przesyłanie informacji o pozycji samochodu pocztą elektroniczną oraz wsparcie w nawigacji podczas poruszania się po mieście. Usługa umożliwi także dystrybuowanie różnego typu informacji, które będą pojawiać się w formie komunikatu systemu nawigacyjnego

Na potrzeby G-BOOK powstał specjalny język programowania – G-BOOK-ML. Automatyzuje on pewne procesy, pozostawiając jednak klientom sporą swobodę konfiguracji – np. zmianę wyglądu menu. Toyota zamierza udostępnić program, który pozwoli na korzystanie z systemu G-BOOK za pośrednictwem telefonów komórkowych, handheldów i komputerów osobistych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.