Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 14 listopada 2013 
    

Smartfony z dużymi wyświetlaczami szturmują rynek


Autor: Wedelek | źródło: Engadget | 07:37
(2)
Gdy debiutował pierwszy Galaxy Note wszyscy traktowali go jako ciekawostkę, która w najlepszym razie zgarnie kilka procent rynkowych udziałów, a najprawdopodobniej w ogóle się nie przyjmie ze względu na rozmiar wyświetlacza. Okazało się, że jest wręcz przeciwnie i wszystko wskazuje na to, że użytkownikom spodobały się ekrany o monstrualnych, jak na smartfon, wymiarach. Dowodzi tego najnowszy raport opublikowany przez IDC. Wynika z niego, że aż 21% smartfonów sprzedanych w trzecim kwartale bieżącego roku dysponowało wyświetlaczem o przekątnej 5-cali i wyższej. Dla porównania rok wcześniej (Q3 2012) było to około 3,6%.

Biorąc pod uwagę fakt, że w badanym okresie nabywców znalazło 261,1 miliona sztuk telefonów, sprzedano aż 55 milionów sztuk smartfonów z ekranami powyżej 5-cali. To daje do myślenia. Zdaniem analityków przyczyniła się do tego średnia cena tego typu urządzeń, która w ujęciu rocznym spadła o 22,8%.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No bo jak chcemy coś porządnego (autor: ZeXeL | data: 14/11/13 | godz.: 09:29)
    z dobrymi bebechami to jest zawsze wielki. No Sony dało małą Xperię ze snapem 800, co jest świetnym posunięciem.

  2. ludzie częściej wykorzystują smartfony do (autor: Qjanusz | data: 14/11/13 | godz.: 14:45)
    przeglądania netu, wymieniania wiadomości i oglądania filmów niż do dzwonienia. Stąd żadnego zdziwienia być nie powinno popularnością patelni 5'+

    Sam będę za rok rozglądał się za pewnie jakąś zakrzywioną patelnią, bo SGS3 wydaje mi się deko za mały do pewnych "komórkowych" zastosowań. Mimo że początkowo wydawał mi się w sam raz.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.