Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 29 sierpnia 2002 
    

Hakerzy walczą z RIAA


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:54
(2)
Po raz drugi w tym miesiącu strona internetowa organizacji Recording Industry Association of America (RIAA) padła ofiarą ataku hakerskiego. Środowy atak był jednak mniej poważny niż ten sprzed miesiąca, kiedy to strona RIAA była zablokowana przez 4 dni. W środę rano na stronie RIAA można było przeczytać komunikaty propagujące wymianę plików muzycznych i skorzystać z łącza do serwisu Kazaa. Przedstawiciele RIAA wyłączyli stronę na kilka godzin, w tym czasie przywracając jej „poprawny” wygląd.

RIAA twierdzi że piractwo sieciowe ponosi winę za spadek sprzedaży płyt CD, która podczas pierwszych 6 miesięcy 2002 r. była o 7% niższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Obecnie w amerykańskim Kongresie znajduje się projekt ustawy, złożony przez RIAA oraz MPAA (organizację broniącą interesów branży filmowej), która ma ograniczyć wymianę plików muzycznych w sieci. Niedawno RIAA wystosowała też do Verizon Communications żądanie udostępnienia danych personalnych abonenta zajmującego się nielegalną dystrybucją plików. Posunięcia RIAA spowodowały falę krytyki ze strony społeczności internetowej i właśnie z nimi łączy się włamania na stronę organizacji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Hakerzy walcza z rIAA (autor: Rave-brak rejestracji | data: 29/08/02 | godz.: 17:46)
  a czy ktos zna stanowisko verizon communications w tej sprawie?? dali namiary czy nie bo tak sie sklada ze jestem w ich sieci.......:-((((

 2. Jakby kogoś to interesowało, (autor: pippi-brak rejestracji | data: 30/08/02 | godz.: 12:23)
  to tu:
  http://www.mrnick.binary9.net/riaa/
  jest mirror tej zhackowanej strony.

  Fajny jest disclaimer u dołu stroniczki...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.