Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 15 listopada 2013 
    

Cyfrowy Polsat łączy się z Polkomtelem


Autor: Wedelek | źródło: PAP | 11:59
(2)
Cyfrowy Polsat poinformował dziś z dumą, że przejął 83,8% akcji spółki Metelem, która z kolei jest właścicielem Polkomtela, znanego operatora sieci komórkowej, który swoje usługi sprzedaje pod egidą marki Plus. Obliczona na potrzeby transakcji wartość Polkomtela wyniosła 6,15 miliarda złotych. Przyłączenie do grupy Cyfrowy Polsat firmy Polkomtel sprawia, że powstał ogromny koncern medialny i jednoczeniście jedna z największych firm tego typu działająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z ogromnymi przychodami i nie gorszymi perspektywami rozwoju.

"Wyceniliśmy Polkomtel metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF), a atrakcyjny poziom wyceny potwierdziła analiza mnożników zarówno porównywalnych spółek, jak i ostatnio przeprowadzonych transakcji rynkowych. Ponadto, oczekujemy, że zakup Polkomtelu pozwoli nam osiągnąć bardzo wymierne synergie przychodowe oraz kosztowe, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność parametrów finansowych transakcji i stanowi znaczący potencjał do budowania wartości dla akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu" - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Szeląg, członek zarządu ds. finansowych Cyfrowego Polsatu.

Z wydanego komunikatu dowiadujemy się również że:

"Zarząd oczekuje, że synergie kosztowe i przychodowe powinny wpłynąć na wzrost marży EBITDA proforma o ok. 2 pkt. proc. do końca 2016 r. i kolejne ok. 1,5 pkt. proc. w latach 2017-2019"

"Celem zarządu jest obniżenie tego wskaźnika poniżej 2,5x dług netto/EBITDA do końca 2016 r."

"Zarząd Cyfrowego Polsatu oczekuje, że zamknie proces refinansowania na początku drugiego kwartału 2014 roku, co, w powiązaniu ze sporządzeniem prospektu emisyjnego na potrzeby dopuszczenia do obrotu na GPW akcji wyemitowanych dla wspólników Metelem, pozwoliłoby na zakończenie transakcji w oczekiwanym terminie"

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. wiwat polsat (autor: amstaf31 | data: 16/11/13 | godz.: 01:40)
    co to za nowinka skoro polsat przejol wczesniej plus gsm bylo kwestia czasu jak sie tak stanie

  2. właściciele akcji Cyfrowego Polsatu zostali nieźle wyrolowani (autor: Qjanusz | data: 18/11/13 | godz.: 11:07)
    z powodu zbyt duże podaży tych akcji na parkiecie, ich cena nieźle poszybowała w dół.

    Z drugiej strony Polkomtelowi skoczyło. Zobaczymy jak to Zygmunt rozegra.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.