Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 21 listopada 2013 
    

LSI prezentuje nową generację kontrolerów SandForce


Autor: Wedelek | 07:03
(3)
Firma LSI zaprezentowała światu swój nowy kontroler pamięci NAND Flash z rodziny SandForce o symbolu SF3700, który do sprzedaży pod postacią gotowych rozwiązań trafi w pierwszej połowie przyszłego roku. Opisywany układ natywnie obsługuje dwa najpopularniejsze interfejsy komunikacji przewodowej dedykowane dyskom SSD i HDD, czyli PCI-Express 2.0 x4, oraz SATA III 6Gb/s i jest w stanie zapewnić transfery na poziomie maksymalnie 1,8GB/s. Oczywiście mowa tutaj o teoretycznej wydajności, bo w praktyce często jest ona niższa w związku z innymi ograniczeniami – np. wolniejsze kości pamięci lub interfejs.

Kolejna generacja kontrolera SandForce to również wsparcie dla technologii szyfrowania danych z użyciem algorytmu AES z 256-bitowym kluczem, kontrola błędów SHIELD, oraz ulepszona technologia RAISE, która działa podobnie do RAIDa, ale jest zoptymalizowana pod kątem nośników SSD.

Układ SF3700 potrafi obsługiwać nośniki o łącznej pojemności 2TB, zużywa mniej energii niż jego poprzednicy i potrafi lepiej zarządzać zasobami, dzięki czemu komórki pamięci NAND Flash są wykorzystywane bardziej równomiernie, a w rezultacie możemy liczyć na dłuższą żywotność nośników. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. A obsluzy SATA Express? (autor: rookie | data: 21/11/13 | godz.: 12:15)
  Na kontrolery Sandforce trzeba uważać....wszyscy pamiętamy co działo się z dyskami ssd od OCZ z pierwszą rewizją kontrolera SF-2281...

 2. nie tylko ocz (autor: RusH | data: 21/11/13 | godz.: 19:07)
  intele na sf tez padaja bez zajakniecia sie o bledach w smart

 3. @RusH (autor: VP11 | data: 22/11/13 | godz.: 08:11)
  Czy czasem intel nie wypuscil swoje dyski znacznie pozniej od OCZ i dopiero po tym jak przepisal na nowo soft ?

  A po drugie ceny dyskow Intela byly zdecydowanie wieksze za ten sam produkt.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.