Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 21 listopada 2013 
    

Kilka nowych informacji o ośmiordzeniowym MediaTeku


Autor: Wedelek | źródło: Next Power Up | 07:16
MediaTek zdradził nam kilka szczegółów dotyczących swojego najnowszego, ośmiordzeniowego procesora, który ma być pierwszym, tego typu układem na bazie architektury ARM, który posiada osiem „prawdziwych” rdzeni. Producentowi chodzi o to, że wszystkie rdzenie są tego samego typu, w przeciwieństwie do Exynosa Octa, który łączy cztery mocne i cztery słabsze rdzenie (technologia BIG.Little), czy Tegry w której mamy do czynienia z konfiguracją czterech mocnych rdzeni i piątego, znacznie słabszego. W układzie MT6592 wszystkie rdzenie to Cortexy A7, pracujące z zegarem do 2GHz.

Zaimplementowany algorytm dba o to by jak najmniejsza ich ilość pracowała (mniejsze zużycie energii), ale gdy potrzeba wydajności wszystkie osiem rdzeni może być aktywnych. Wymieniona na początku konkurencja na bazie ARM tego nie potrafi. Nowy układ MediaTeka obsługuje wyświetlacze o rozdzielczości Full HD i aparaty o rozdzielczości 16MP, a wbudowany IGP od PowerVR z serii 6 Rogue radzi sobie z obróbką materiału w 4K.

Opisywany SoC produkowany jest z użyciem 28nm procesu litograficznego, a pierwsze urządzenia weń wyposażone powinny trafić na rynek na początku przyszłego roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.