Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 22 listopada 2013 
    

Dwa małe Colossusy od BitFenix


Autor: Wedelek | 07:15
Firma BitFenix powiększyła portfolio swoich produktów o dwie nowe obudowy z rodziny Colosus M, które zostały po prostu nazwane Colossus Mini-ITX i Colossus Micro-ATX. Obie konstrukcje są w całości pomalowane na kolor czarny a jedynymi elementami burzącymi stonowany design są logo producenta i charakterystyczny, kolorowy wzorek biegnący wzdłuż całej obudowy, który jest podświetlany na kolor czerwony, niebieski lub zielony. Bit Fenix nazywa go mianem LiteTrak, a dobrej jakości plastik wykorzystany do wykończenia frontowej ścianki został ochrzczony mianem SofTouch.

Pierwszy z opisywanych produktów, czyli obudowa Colossus Mini-ITX o wymiarach 248 x 348 x 388mm mieści w sobie płytę główną w formacie Mini-ITX, zasilacz ATX umiejscowiony z tyłu obudowy, maksymalnie osiem dysków w formacie 2,5-cala lub pięć typu 3,5-cala, karty graficzne o długości 320mm (po wyjęciu jednej klatki na dyski), oraz chłodzenie procesora o wysokości maksymalnie 175mm. Producent przewidział też miejsce na dwa, 120mm wentylatory montowane u góry, pojedynczy, 120mm/140mm z tyłu oraz dwa 120mm montowane z przodu (można zastąpić przez jeden większy, nawet 230mm), a także zatokę typu 5,25-cala.Druga z nowości BitFenixa czyli Colossus micro-ATX charakteryzuje się identycznymi wymiarami, czyli 248 x 348 x 388mm, ale może pomieścić płytę w formacie microATX lub Mini-ITX, aż pięć kart rozszerzeń, kartę graficzną o długości 320mm oraz układ chłodzenia dla procesora o wysokości 160mm (z klatką na dyski, po jej wyjęciu mamy 185mm). Ponadto producent zmienił ułożenie zasilacza, który trafił na przód, co pozwoliło wygospodarować miejsce na dodatkowe karty rozszerzeń. Obudowa dysponuje jedną zatoką 5,25-cala, trzema typu 2,5-cala oraz czterema 3,5-calowymi, a także miejscem na montaż pięciu wentylatorów. Po dwa 120mm zmieszczą się na górnej i dolnej ściance, a z przodu zamontujemy jeden o średnicy 120mm lub 140mm.

Obie obudowy dysponują portem I/O umieszczonym na prawej ściance i złożonym ze złączy audio i dwóch USB 3.0. Colossus Mini-ITX został wyceniony na kwotę 389 złotych, a za model Micro-ATX zapłacimy 429zł. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.