Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 22 listopada 2013 
    

Kilka nowych informacji o Broadwellach


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 11:15
(6)
W przyszłym roku do oferty Intela trafią desktopowe procesory z rodziny Broadwell-K, czyli modele z odblokowanym mnożnikiem. Do sprzedaży trafią też odświeżone Haswelle (22nm), które z kolei będą miały zablokowany mnożnik, co utrudni OC. Tak przynajmniej wynika z dotychczasowych doniesień, które kilka godzin temu wzbogaciły się o kolejną porcję danych. Otóż produkowane w 14nm technologii Broadwelle dostaną układ graficzny Iris Pro (GT3) z 40 jednostkami wykonawczymi, dzięki czemu ich wydajność w stosunku do poprzedników wzrośnie nawet o 80%.

Opisywane procesory będą kompatybilne z podstawką LGA 1150, a w sprzedaży pojawią się czterordzeniowe wersje Core i5 z 4MB pamięci podręcznej, pozbawione technologii Hyper Threading (4 wątki), oraz czterordzeniowe Core i7 z 6MB cache L3 i wsparciem dla HT (8 wątkowe układy).

Niestety Broadwelle nie będą kompatybilne z obecnie sprzedawanymi płytami głównymi, bo procesor otrzymał kilka nowych funkcji związanych z zarządzaniem oraz bezpieczeństwem i zmodyfikowany układ VRM a co za tym idziecie nie będzie kompatybilny z chipsetami z serii 8. Dla wielu użytkowników jest to zapewne bolesna nowina, bowiem z punktu widzenia typowego użytkownika chipsety Z97 i H97 nie wnoszą żadnych istotnych zmian. Zwłaszcza, że ostatecznie nie dostaną wsparcia dla SATA Express, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. na mój (autor: Markizy | data: 22/11/13 | godz.: 14:47)
  gust to trochę dziwne posuniecie, o ile rozumie że zostawili by sobie GT2 dla wersji z K w nazwie, tak nie rozumie po co pchać tam GT3, rozumie jak by robili I5/7 xxxxT/S które posiadają obniżone TDP i świetnie nadają się do malutkich ITX, na których w razie potrzeby odpalę sobie gierkę :)

  Konkurencja podaje że będzie tam jeszcze 128MB eDRAM który ma wspomóc IGP, a przez te dodatkowo koszty procki z serii K tracą już na znaczeniu coraz bardziej.


 2. W intelu (autor: mbe | data: 22/11/13 | godz.: 17:25)
  pracują po prostu idioci bo zamiast dać GT3 do i3 aby mogło konkurować z Kaveri bo co za idiota kupi I7 z K i będzie korzystać z integry.

 3. #Up (autor: Toranaga | data: 23/11/13 | godz.: 17:38)
  sizeer?

 4. @1 <znaczki> (autor: zakius | data: 23/11/13 | godz.: 18:27)
  Ja na przykład zdecydowanie wolę i5 z gt3: wydajność wystarczająca do wszystkiego, co mi potrzebne, brak dodatkowych kart rozszerzeń, sensowna grafika podnosi cenę zestawu bardziej, niż skok z second tier IGP na GT3 + tamta igp byłaby niewykorzystana, bo desktopy nie potrafią się przełączać w locie

 5. zakius (autor: Markizy | data: 23/11/13 | godz.: 20:05)
  widzę że nie zauważyłeś że ja nie twierdze żę GT3 jest tam bez sensowe, tylko że to GT3 powinni dawać do procków z T lub S na końcu które mają obniżone TDP. A nie do procków z K w nazwie gdzie jak ktoś kupił to zrobi pewnie jakieś OC a grafikę i tak zewnętrza dołoży.

 6. @Markizy (autor: zakius | data: 25/11/13 | godz.: 06:12)
  A ja twierdzę, że mi dodatkowa moc procesora K się zdecydowanie może przydać, a że w zestawie dostanę GT3 mi jak najbardziej odpowiada. Owszem, mogłyby być wersje nawet z Intel HD Graphics, po prostu awaryjna IGP na wypadek śmierci dedyka za te kilka dyszek mniej,a na przykład mocny celeron mógłby otrzymać też przynajmniej IGP słabszych i3, a GT3 to już w ogóle jakiś jeden limitowany model by mógł mieć.
  Poza tym to obniżone TDP to też obniżony zegar co ostatecznie daje celerona lub pentium x4 za cenę pełnoprawnego i5 lub wyższą (serie M w szczególności...)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.