Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 25 listopada 2013 
    

Serwerowe odmiany Broadwellów z kontrolerem pamięci typu DDR4


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 07:02
(1)
Kilka miesięcy temu nieoficjalne źródła przekonywały nas że wytwarzane w 14nm procesie litograficznym procesory Broadwell dostaną kontroler pamięci RAM typu DDR4. Znacznie później okazało się, że układy te, dedykowane dla rynku detalicznego (w tym procesory dla komputerów klasy desktop) będą dysponowały dwukanałowym kontrolerem pamięci typu DDR3. Producent zdecydował, że jest jeszcze za wcześnie na wdrożenie DDR4, a przynajmniej na rynku detalicznym, bo serwerowe odmiany Broadwellów dostaną nowy kontroler. Opisywane układy w wersji dla komputerów desktop trafią na rynek w drugiej połowie przyszłego roku, a na kolejne Xeony trzeba będzie czekać do czwartego kwartału 2014 roku.

Broadwell dostanie układ IGP Iris Pro (GT3) z 40 jednostkami wykonawczymi oraz 128MB pamięci eDRAM i będzie kompatybilny z podstawką LGA 1150. W sprzedaży pojawią się czterordzeniowe wersje Core i5 z 4MB pamięci podręcznej, pozbawione technologii Hyper Threading (4 wątki), oraz czterordzeniowe Core i7 z 6MB cache L3 i wsparciem dla HT (8 wątkowe układy).

Pierwszym procesorem dla rynku detalicznego, który dostanie kontroler pamięci DDR4 będzie wytwarzany w 14nm procesie produkcji Skylake. Układ ten otrzyma również wsparcie dla PCI-Express 4.0 oraz interfejsu SATA Express i trafi na sklepowe półki w 2015 roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Z wykresu wychodzi, (autor: Teriusz | data: 25/11/13 | godz.: 07:50)
    że na DDR4 opłacać się będzie przejść dopiero przy 10nm Cannonlake'ach.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.