Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 30 sierpnia 2002 
    

Super-pamięć Hynixa


Autor: Anitka | źródło: 4D | 11:08
(4)
Hynix Semiconductor poinformował o opracowaniu najszybszych i najbardziej pojemnych układów pamięci dla aplikacji graficznych dostępnych na rynku. Przedstawiciele firmy twierdzą, że inni producenci będą dysponować podobną technologią nie wcześniej niż za trzy-cztery miesiące. Układy DDR o pojemności 256Mb są taktowane zegarem 350MHz, co pozwala na transfer z prędkością 700Mb/sekundę. To najlepszy wynik spośród wszystkich chipów 256Mb produkowanych obecnie. W tej chwili stosowane są rozwiązania z zegarem 333MHz.

Szybsze pamięci to możliwość sprawniejszej obróbki dużych plików graficznych I wydajniejsza praca z grafiką 3D. Nowe kości Hynixa trafią nie tylko komputerów osobistych, ale także serwerów, stacji roboczych, a być może również do konsol do gier i odtwarzaczy DVD. Wkrótce firma wprowadzi do swojej oferty układy 256Mb pracujące z częstotliwością 400MHz. Aktywna praca nad nowymi produktami może pomóc Hynixowi w znalezieniu inwestora. Wierzyciele borykającej się z problemami finansowymi firmy chcą ją sprzedać najpóźniej do grudnia. Wtedy bowiem rozpoczynają się w Korei wybory prezydenckie i sprawa Hynixa mogłaby stać się elementem kampanii politycznej, a tego wierzyciele i zarząd firmy chcą uniknąć.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. bity czy Bajty? (autor: jurass-brak rejestracji | data: 30/08/02 | godz.: 12:39)
  dla odróżnienia bitów od bajtów (a jest to oœmiokrotna różnica) od niepamiętnych czasów bity oznacza sie małš lityerkš "b" a bajty dużš "B". wiec powinno chyba wszędzie być MB zamiast Mb. ale być może ta wiedza została już utracona w mrokach dziejów (a może jeszcze nie pozyskana).

 2. jurass (autor: GULIwer | data: 30/08/02 | godz.: 14:05)
  ty mi pokarz kostke 256Mega bajtów to cie ozłoce

 3. Bardzo przepraszam... (autor: Anitka-Redakcja | data: 30/08/02 | godz.: 14:16)
  ...przy adaptowaniu newsa z serwisu 4D nie zwrocilam uwagi na tego drobnego buga :)

 4. Bity czy bajty? c.d. (autor: Adam Stankiewicz-brak rejestracji | data: 30/08/02 | godz.: 20:25)
  Wydaje mie sie, ze jednak raczej chodzi o 256Mib (bity) = 32MiB (bajty). Zwroccie uwage na to ile kosci pamieci zainstalowanych jest np. na Parhelii w odniesieniu do wielkosci zainstalowanej nan pamieci...
  Do jurassa (i wielu innych): a moze nie zostala pozyskana wiedza na temat jednostek typu MiB (tudziez Mib) - mysle, ze czas sie douczyc.
  Do Anitki: "ukladow pamieci dla aplikacji graficznych"??? Chyba "ukladow pamieci do zastosowan (m. in.) na kartach graficznych".


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.